Biblioteka Muzyka. Myasta - co czytają po zwycięstwie w konkursie Czwórki?  

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 15:22
Damian Sikorski co tydzień zagląda do biblioteczek muzyków. Tym razem o lektury zapytał Michała Kowalskiego, wokalistę grupy Myasta, która zwyciężyła w 4. odsłonie konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno".
Zespół Myasta - zwycięzca 4. odsłony konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno
Zespół Myasta - zwycięzca 4. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno"Foto: Czwórka/Patryk Grabowski

daniel spaleniak 1200.jpg
Daniel Spaleniak. Co czyta, kiedy nie gra?

Myasta to aż ośmioosobowy skład muzyków, z których każdy, jak podkreślał Damian Sikorski, zaczytuje się w innych książkach. ZOBACZ WIĘCEJ Myasta wygrywają "Wydaj płytę z Będzie Głośno" >>>

Posłuchaj
15:45 2020 10_17_17_PR4_Stacja Kulturax.mp3 Michał Kowalski poleca książki - co warto przeczytać? (Stacja Kultura/Czwórka) 

Michał Kowalski polecał jednak przede wszystkim dwie pozycje, to "Biała Masajka" Corinne Hofmann i "Kwiat pustyni" autorstwa Dirie Waris. - To dwie różne historie, które sporo łączy - opowiadał muzyk. - To opowieści o odważnych kobietach, które musiały wiele przejść, by zmienić swoje życie. "Biała Masajka" to historia miłości od pierwszego wejrzenia. Główna bohaterka porzuca wygodne życie dla Afryki, w której poznała mężczyznę i się zakochała. Afryka stała się jej domem, a miłość kwitła, jednak to nie typowy romans z happy endem.

MYASTA - " Tańcz " Live GOPRO h5 / mariusz mitura


vienio 1200.jpg
Biblioteka muzyka. Vienio i jego literacko-kulinarno-kosmiczne podróże

"Kwiat pustyni" to - jak przekonywał Michał Michalski - bardzo poruszająca historia o tym, "jak wiele cierpienia spotyka ludzi na świecie". - Bohaterka, pochodząca z Afryki zostaje sprzedana za kilka wielbłądów. Nikt nie zastanawiał się nad jej emocjami. Ucieka, a w Londynie spotyka fotografa, dzięki któremu staje się wziętą modelką - opowiadał i jak podkreślał, na podstawie obu tych książek powstały także równie godne polecenia filmy.

Czytaj także:

Wśród propozycji muzyka znajdują się także opowiadania Pawła Sołtysa "Mikrotyki". - To jest top dla każdego, komu bliska jest twórczość tego artysty - mówił Michał Kowalski. - Czytając tę książkę można wyobrazić sobie, że Pablopavo ją śpiewa. Na jej kartach wokalista daje się poznać jako poeta, mistrz słowa, przenośni. To nie jest książka lekka, ale jest bardzo wciągająca. Opowiadania przenoszą nas w świat dzieciństwa, młodości autora, a czytelnik uświadamia sobie, jak wiele z takich historii było także jego udziałem. 

POSŁUCHAJ TAKŻE Paweł Sołtys i jego "Mikrotyki" - na antenie Czwórki czyta Olaf Lubaszenko >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotował: Damian Sikorski 

Data emisji: 07.09.2020

Godzina emisji: 11.35

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Śmierć w Amazonii". Natalia Nykiel czyta Artura Domosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 16:30
- Pomyślałam, sobie, że skoro mam możliwość zaprezentowania innym książki, która jest dla mnie ważna, to niech będzie to coś ważnego. Myślę sobie, że im więcej wiemy, tym większa szansa, że wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie - mówi Natalia Nykiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Acid for the Children". Pierwsza autobiografia basisty Red Hot Chili Peppers

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 17:06
"Acid for the Children" to literacki debiut Flea, kultowego basisty RHCP i historia chłopaka, który z łobuza stał się gwiazdą rocka. 
rozwiń zwiń