"Śmierć w Amazonii". Natalia Nykiel czyta Artura Domosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 16:30
- Pomyślałam, sobie, że skoro mam możliwość zaprezentowania innym książki, która jest dla mnie ważna, to niech będzie to coś ważnego. Myślę sobie, że im więcej wiemy, tym większa szansa, że wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie - mówi Natalia Nykiel.
Audio
  • Natalia Nykiel i Artur Domosławski o "Śmierci w Amazonii" (Stacja Kultura/Czwórka)
Artur Domosławski i Natalia Nykiel
Artur Domosławski i Natalia NykielFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

"Śmierć w Amazonii" to nie jest beletrystyka, tylko reportaż. Zależało mi, żeby to ją przeczytać, bo studiuję kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej Natalia Nykiel

Natalia Nykiel jest kolejna artystką, która przyjęła zaproszenie do audiobookowej akcji #ToMojaMuza. To wyjątkowy projekt, w którym najciekawsi młodzi polscy muzycy dzielą się swoimi ukochanymi tytułami i na ich podstawie tworzą audiobooki. - Spodobała mi się rola lektorki, choć praca przy nagrywaniu książki różni się od nagrywania piosenek - mówi wokalistka. - Miałam takie momenty, że jak się wkręciłam w czytanie, to rejestrowaliśmy po kilka stron bez żadnej przerwy - wspomina.

W studiu nagraniowym Natalia Nykiel zinterpretowała "Śmierć w Amazonii" Artura Domosławskiego. - To są trzy reportaże, które mają wspólny temat: nadużycia, a nawet zbrodnie wielkich firm przeciwko ludziom i środowisku - opowiada autor książki. 

W trakcie mojej pracy badawczo-śledczej wykrystalizował się pewien obraz łańcucha pokarmowego współczesnej, globalnej gospodarki Artur Domosławski

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Natalia Nykiel (wokalistka), Artur Domosławski (dziennikarz, pisarz, reportażysta)

Data emisji: 29.04.2019

Godzina emisji: 11.11

kul

Czytaj także

Maciej Marcisz i rodzinne taśmy prawdy

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 16:40
Marcin Małys ma 30 lat, 63 tysiące złotych długu i mętną wizję własnej przyszłości. - Bohater mojej książki jest sfrustrowanym artystą wizualnym. Skończył szkołę, ale miesca dla siebie jeszcze nie znalazł - opowiada pisarz Maciej Marcisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przestrzeń, pieniądze i czas. Virginia Woolf o tym, co czyni kobietę twórczą

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 16:30
Mija 90. lat od wydania eseju Virginii Woolf "Własny pokój". Jak wiele postulatów zapisanych przez brytyjską pisarkę nadal jest aktualnych?
rozwiń zwiń