Premiery filmowe: "Jak najdalej stąd", "Enola Holmes" i falstart Disneya

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 14:30
Frekwencyjne sukcesy najnowszego filmu Patryka Vegi oraz historii Tomasza Komedy to dowód na to, że do kin wracają widzowie. Co czeka na nich w ten weekend?
Zofia Stafiej w filmie Jak najdalej stąd
Zofia Stafiej w filmie "Jak najdalej stąd"Foto: mat. prasowe/Forum Film Poland

Drugie "wejście smoka"

Piotr Domalewski, twórca wielokrotnie nagradzanej "Cichej nocy", w najnowszym filmie znów przygląda się skomplikowanym relacjom rodzinnym. O ile jednak bohater jego debiutu wracał do Polski "ze świata", o tyle bohaterka "Jak nadalej stąd" w wielki świat dopiero wyrusza. Nastoletnia Ola marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. - Premiera tego obrazu odbyła się na festiwalu w San Sebastian, co samo w sobie już jest sukcesem. Kolejny trafny strzał to obsadzenie w roli głównej debiutantki Zofii Stafiej, która "robi" cały film - przekonuje krytyk Łukasz Muszyński. - W mojej ocenie "Jak nadalej stąd" zasługuje na mocną 8 w 10-cio stopniowej skali - dodaje.

Posłuchaj
15:18 [CZWORKA]Stacja Kultura 25 wrzesień 2020 premiery.mp3 Premiery filmowe poleca Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)

Obecnie Piotr Domalewski pracuje na planie serialu dla Netflixa, który ma być polską odpowiedzią na "Dziewczyny" i przymierza się do filmu o Nargan Khel.

Jak najdalej stąd - zwiastun / Forum Film Poland

Siostra Sherlocka wkracza do gry

W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes odkrywa, że jej matka opuściła dom. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem dziewczyna nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka i Mycrofta. - "Enola Holmes" to film kameralny, ale dobry - ocenia rozmówca Kasi Dydo. - Mamy tutaj sensacyjną intrygę i młodzieżowy romans, ale dla mnie ten film przede wszystkim działa na dwóch polach: jako inspirująca opowieść o młodej kobiecie, która walczy o prawo do samostanowienia oraz jako rodzinny melodramat - wyjaśnia. 

Enola Holmes | Oficjalny zwiastun | Netflix

Film "Enola Holmes", w którym w roli głównej występuje znana ze "Stranger Things" Millie Bobby Brown, można oglądać na platformie Netflix.

Disney się spóźnia

Wytwórnia Walta Disneya zaprezentowała aktualny kalendarz swoich premier i rozczarowała swoich fanów. - "Czarna wdowa" na ekrany kin trafi dopiero w maju 2021 roku. To kolejny raz, kiedy Disney przesuwa premierę widowiska Marvela. Dotyczy to także "Śmierci na Nilu", której nie zobaczymy za miesiąc, tylko pod koniec roku - wymienia Łukasz Muszyński. - "Shang Chi and the Legend of the Ten Rings" trafi do kin 9 lipca, a "West Side Story" w reż. Stevena Spielberga dopiero 10 grudnia 2021 roku. 

Czarna Wdowa - zwiastun #1 / MarvelPolska

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 25.09.2020

Godzina emisji: 10:17

kul

Czytaj także

Filmowa "jazda bez trzymanki" i świat pełen wróżek - co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 14:22
Choć pełnej oferty w kinach wciąż nie ma, sporo się jednak dzieje. Mamy m.in. "Nieobliczalnego", "Artemisa Fowla". W Czwórce premierowe filmy recenzował krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Tenet" i "Nowi mutanci"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 13:00
Po wielu miesiącach przerwy dystrybutorzy wprowadzają na ekrany polskich kin długo wyczekiwane produkcje. W ten weekend możemy oglądać najnowsze dzieło Christophera Nolana oraz kolejną opowieść o superbohaterach Marvela.
rozwiń zwiń