Kamil Kowalski "Chcę, żeby ludzie poznawali mnie i moją muzykę"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 21:45
Kamil Kowalski tworzy muzykę alternatywną, której siłą jest prawda i emocjonalny przekaz. Jako indywidualista, chodzi własnymi ścieżkami i udowadnia, że ciężką pracą można osiągnąć sukces. Właśnie pojawił się jego singiel "Cień".
Kamil Kowalski
Kamil KowalskiFoto: mat. prasowe/Agora Music

młoda para internet oglądać tablet shutter 1200  Antonio Guillem.jpg
250 artystek, 4 kraje dla odzyskania widzialności artystek w historii sztuki

- Muzyka alternatywna jest trudniejsza od popularnej. Trudniej wybić się takim artystom, bo ta muzyka nie trafia do wszystkich - mówi Kamil Kowalski. - Moim marzeniem było trafiać do tych, którzy czują podobnie. Którzy po wysłuchaniu mojej piosenki pomyślą, też tak mam, też tak czuję, też kiedyś przeżywałem taką emocję. Chciałbym zabierać swoich słuchaczy bezpośrednio do emocji o których śpiewam i mówię w mojej muzyce.


Posłuchaj
12:21 Czwórka/Stacja Kultura - Kamil Kowalski 27.04.2021.mp3 Z Kamilem Kowalskim rozmawiamy o jego debiutanckiej płycie (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Kamil obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą, która oscylować będzie w klimatach indie-alternatywy. Jak mówi artysta singiel z tej płyty "Cień" miał długą drogę. Utwór powstał w 2016 roku i był pierwszą piosenką, która powstała na ten album. - Ewoluowała przez te lata. Bardzo długo powstawał jej ostateczny kształt i jesteśmy z niej absolutnie dumni - opowiada. - Jest to utwór super fajny i mam nadzieję, że odbiorcy też tak uważają.

Źr. YouTube/Kamil Kowalski - Cień (Official Video)


Singiel został wyprodukowany wspólnie z Patrickiem the Pan - artystą polskiej sceny alternatywnej, mającego na swoim koncie trzy autorskie płyty i dużą ilość produkcji muzycznych. Jest również członkiem zespołu Dawida Podsiadło. - Bardzo dużo ze sobą rozmawiamy i bardzo się lubimy - mówi Kamil Kowalski - Po nagraniach często się spotykamy i robimy muzykę, która opiera się na prawdzie i prawdziwych emocjach. Dużo rozmawiamy o utworach i spędzamy w studio dużo czasu szukając konkretnych brzmień.

Płyta pojawi się jesienią i jak podkreśla artysta można będzie na niej usłyszeć wyśmienitych gości. 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kamil Kamiński (artysta)

Data emisji: 27.04.2021

Godzina emisji: 11.09

aw

Czytaj także

Marika i Envee "Na Teatralce" - muzycznie o Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 15:30
Marika i Envee to kolejny duet, który połączył muzyczne siły na zaproszenie Estrady Poznańskiej i Miasta Poznań. Efektem ich wspólnej pracy jest piosenka "Na Teatralce", która wraz z teledyskiem właśnie ujrzała światło dzienne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gono debiutuje "Hondą". "Rockowa elektronika"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 17:56
Małgorzata Majerska, aktorka i wokalistka debiutuje singlem "Honda". - Zawsze chciałam robić elektronikę w takiej "formie masującej mózg" - mówiła Gono w Czwórce. 
rozwiń zwiń