Gono debiutuje "Hondą". "Rockowa elektronika"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 17:56
Małgorzata Majerska, aktorka i wokalistka debiutuje singlem "Honda". - Zawsze chciałam robić elektronikę w takiej "formie masującej mózg" - mówiła Gono w Czwórce. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Vershinin89/Shutterstock.com

telefon smartfon metro ludzie shutter 1200 Rawpixel.com.jpg
"Telefon" - debiutancki singiel Wolskiej

Gono to artystka na co dzień kojarzona ze sceną musicalową i teatralną, ale jej "Honda" to trapowy, bardzo emocjonalny i mocny rockowo-elektroniczny debiut. - Od lat gram w musicalach i kończę Akademię Teatralną na kierunku wokalno-aktorskim. Chciałabym pracować jako aktorka filmowa, ale Gono to kierunek, z którym wiążę swoją muzyczną przyszłość - tłumaczyła Małgorzata Majerska w Czwórce. - Mam nadzieję, że uda mi się połączyć wszystkie pasje.

Posłuchaj
13:18 gono czwórka kultura 30.03.2021.mp3 Gono o singlu "Honda" i swoich muzycznych planach (Stacja Kultura/Czwórka) 

"Honda" to osobista historia Gono o skomplikowanym związku. - Dużą inspiracją do powstania tego materiału - jak i całej EP-ki, nad którą prace właśnie trwają - dotyczy mojego życia prywatnego, ale nie tylko - opowiadała Małgorzata Majerska. - W pewnym momencie zauważyłam schemat, który miał miejsce w życiu nie tylko moim, ale także moich przyjaciół i znajomych, i staram się go opisywać.

Czytaj także:

Gono od początku chciała "robić elektronikę". - Nie wyobrażałam sobie innej muzyki - mówiła w rozmowie z Czwórką. - Zaczęłam więc nagrywać moje teksty do różnych sampli z sieci. Potem rozglądałam się za producentem - wspominała. Tak rozpoczęła się jej współpraca z pianistą Kubą Matuszczykiem, który jest odpowiedzialny za produkcję całej EP-ki.

Źr. Various Artists - Topic|| Gono "Honda"

Jak podkreślała Małgorzata Majerska, pandemia to czas ogromnego stresu dla wielu artystów. - Oczywiście siedzieliśmy w domach, ale to było trudne. Wszystko było niepewne, to nie był czas sprzyjający wolności artystycznej - tłumaczyła. Jak podkreślała, w jej planach najważniejszym punktem jest dziś wydanie EP-ki. - "Honda" jest odrobinę rockowa, ale potem szłabym w stronę smooth elektroniki, takiej "muzyki masującej mózg". Wydaje mi się, że nie ma tego dużo na polskim rynku. Chcę, by moja twórczość dotarła do szerszego grona odbiorców, ale jeśli znajdę swoje miejsce w jakiejś muzycznej niszy, także będę z tego powodu szczęśliwa. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gościa: Małgorzata Majerska/Gono (aktorka, wokalistka)

Data emisji: 30.03.2021

Godzina emisji: 10.15

kd 

Czytaj także

Rzucili wszystko i wyjechali w las. "Okazało się, że zawsze tego chcieliśmy"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 13:40
Relaks na co dzień, i to w pobliżu wielkiego miasta? O tym marzyli bohaterowie wakacyjnego cyklu Czwórki, którzy porzucili życie w betonie, by zamieszkać blisko natury. - Wyprowadzka z miasta stała się dla nas planem na życie - mówi Monika, która wraz z narzeczonym porzuciła Warszawę i założyła "Las relaks". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roma Gąsiorowska rusza z nowym projektem - studia dla menagerów

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 11:42
Aktorka Roma Gąsiorowska właśnie planuje utworzenie nowego kierunku studiów podyplomowych - menagera sektora kreatywnego. - Chcemy, by nasi studenci doświadczyli "drogi" - poznali siebie, by dowiedzieli się, co jest ich atutem i w jakiej branży artystycznej mogą i chcą się realizować - tłumaczyła w Czwórce. 
rozwiń zwiń