Filmy dokumentalne. Seria dla fanów rocka i wiele innych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 20:00
- "Legendy rocka" ten przybliża pięć zespołów, które trwale zapisały się w historii muzyki i kulturze popularnej. Zobaczymy wywiady, materiały archiwalne i nagrania koncertów takich grup jak Ramones, The Clash, The Smiths, Eagles i Bee Gees - mówi Weronika Wyrzykowska. - W ofercie naszej platformy mamy jednak dużo więcej do zaoferowania. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Tero Vesalainen

shutterstock telewizja serial 1200.jpg
Klasyczna telewizja umrze do 2030 roku. Winnym mają być platformy streamingowe

Przestrzeń wirtualna coraz bardziej nas otacza, a w niej propozycje różnego rodzaju platform streamingowych. Niektóre z nich zaczynają się specjalizować, na przykład w filmach dokumentalnych.


Posłuchaj
14:20 Czwórka - stacja kultura - platforma VOV Arte 04.05. 2021.mp3 Z Weroniką Wyrzykowska rozmawiamy o ofercie platformy VOD ARTE.tv (Stacja Kultura/Czwórka)

 

- W naszej ofercie mamy duży wybór różnego rodzaju programów, można więc znaleźć przegląd dokumentów, reportaży i różnego rodzaju serii - opowiada Weronika Wyrzykowska z VOD ARTE.tv. - Osoby, które są zainteresowane poznawaniem świata, pogłębianiem swojej wiedzy, poszerzania znajomości kultury i popkultury na pewno znajdą coś dla siebie. To co nas wyróżnia to fakt, że jesteśmy platformą bezpłatną.

Posłuchaj także:

Jak mówi gość audycji w ofercie platformy również znajdują się koncerty na żywo, a również różnego rodzaju ciekawe serie. - Dostępna jest seria "Humor w czasach korony". Jest to seria, która opowiada w jaki sposób humor pomaga nam przetrwać w trudnych czasach - wyjaśnia. - Jest to zbiór filmików, piosenek, memów i skeczów, które pojawiły się przez czas pandemii. Ten humor pojawia się w różnych wersjach językach. Poprzez spotkania z artystami i psychologami pokazujemy dlaczego staramy się śmiać z takiej trudnej sytuacji i pokazuje jak w historii, poprzez skecze, próbowaliśmy przetrwać trudne czasy.

​***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Weronika Wyrzykowska (koordynatorka projektu VOD ARTE.tv)

Data emisji: 04.05.2020

Godzina emisji: 11:13

aw

Czytaj także

Od spotkań i przyjaźni, po spektakl o męskim świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 14:45
- Grupę tworzy 10 chłopaków. Część z nas znała się wcześniej, część nie, i pomyśleliśmy, że fajnie byłoby porozmawiać o naszym poczuciu bycia facetem. O naszym doświadczeniu, jak to było dorastać w Polsce. Na tej bazie powstał spektakl - mówi Tomasz Gromadka, współtwórca "Chcieliśmy porozmawiać o męskości, a zostaliśmy przyjaciółmi". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanami - japońskie święto wiosny [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:00
Hanami głównie kojarzy się z jasnoróżowymi kwiatami kwitnącej wiśni, które obsypują tysiące parków w Japonii. Dlatego też Japonia nazywana jest również Krajem Kwitnącej Wiśni.
rozwiń zwiń