Between/Pomiędzy. Ten festiwal przede wszystkim łączy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:36
12 lat temu zorganizowano pierwszy Festiwal Literatury i Teatru Between, któremu początek dało Seminarium Beckettowskie. Obecna sytuacja sprawia, że wydarzenie po raz drugi odbywa się online. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fer Gregory

12. odsłona wydarzenia właśnie wystartowała (10-16 maja). Festiwal Literatury i Teatru Between to przede wszystkim spotkania autorskie z poetami, pisarzami i tłumaczami, prezentacje nagrań teatralnych, premiera słuchowiska radiowego i dyskusje, ale też projekty studenckie, konferencje i seminaria. 


Posłuchaj
09:42 czwóka stacja kultura 12.05.2021 teatr.mp3 Co nas czeka na 12. Festiwalu Literatury i teatru Between (Stacja kultura/Czwórka)

 

Wspólnie z Teatrem Miniatura fundacja Between/Pomiędzy planuje również spacer z wirtualnym przewodnikiem wokół największego falowca na gdańskim Przymorzu
całość dopełnia program edukacyjny skierowany przez licealistów. 

- Idea jaka nam przyświeca co roku to łączenie różnych przestrzeni: sztuki i przestrzeni uniwersyteckiej, akademików ze studentami, kultury i edukacji, języka polskiego i angielskiego - mówi Małgorzata Woźniak z Fundacji Between/Pomiędzy.

Bezpośrednie linki do poszczególnych wydarzeń znajdziecie Państwo w opisach grafik. 🔹 The direct links to the events are...

Opublikowany przez BETWEEN.POMIĘDZY Poniedziałek, 10 maja 2021

W festiwalu biorą udział teatry, uniwersytety, uznane poetki. - Niezwykle ważne jest dla nas też to, żeby edukować - mówi Ewelina Stefańska, współorganizatorka imprezy. - Pierwszy dzień festiwalu odbył się pod sztandarem programu edukacyjnego - 5 webinarów tematycznych - dodaje. - Nie brakuje krajowych i lokalnych akcentów. 

Posłuchaj także:

Organizatorki podkreślają udział studentów-wolontariuszy w wydarzeniu. - Dzięki ich zaangażowaniu ten festiwal może się odbywać - podkreślają. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Aleksandra Jasińska

Data emisji: 12.04.2021

Godzina emisji: 11.43

pj

Czytaj także

Aurora czeka na najlepszych dramaturgów. Kto ma szansę ją dostać?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 12:50
Teatr Polski w Bydgoszczy jako organizator Festiwalu Prapremier na początku stycznia powołał międzynarodową nagrodę dramaturgiczną. "Aurora. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy" będzie przyznawana za wybitny dramat współczesny. Konkursowe teksty można nadsyłać już tylko do 15 kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studencka wizja "Burzy" wg Williama Szekspira

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 18:15
Teatr Politechniki Warszawskiej przedstawia swoją interpretację dramatu Szekspira "Burza". - Nasza inscenizacja to spektakl z przesłaniem dla młodych ludzi, jak również dla tych, którzy chcieliby zobaczyć, co młode pokolenie myśli o Szekspirze - mówi reżyser Grzegorz Sierzputowski.  
rozwiń zwiń