Niewinni czarodzieje - Starsi Panowie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2010 16:01
W dniach 18-27 listopada w Warszawie po raz piąty odbędzie się festiwal Niewinni Czarodzieje. Zobacz, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy jubileuszowej edycji.

18 listopada rusza piąta edycja warszawskiego festiwalu Niewinni Czarodzieje. Na jej "patronów" wybrano Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przyborę, twórców "Kabaretu Starszych Panów". O przygotowanych w tym roku atrakcjach mówiła w "Stacji Kultura" Dorota Niemczyk z Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobacz fragment wywiadu!

Jak podkreślają organizatorzy imprezy, jej idea nawiązuje do odwilży październikowej 1956, jednego z najbardziej barwnych okresów w polskiej kulturze lat 50. Patronami festiwalu do tej pory byli m.in. Leopold Tyrmand, Krzysztof Komeda, Zbigniew Cybulski czy Kalina Jędrusik.  Celem Festiwalu jest promocja sylwetek znanych postaci życia kulturalnego Warszawy i – przez ich dokonania – inspirowanie młodych warszawskich twórców do realizacji innowacyjnych, atrakcyjnych wydarzeń artystycznych aktywizujących i sprzyjających integracji różnych pokoleń mieszkańców stolicy.

Tegoroczna edycja skupia się na sylwetkach i twórczości Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory czyli „Starszych Panów”. Z tej okazji planowany jest w przestrzeni miejskiej Warszawy szereg imprez kulturalnych z pogranicza muzyki jazzowej, niezależnej, teatru czy związanych z edukacją kulturalną tj. akcje, warsztaty, wystawy, happeningi. A wszystko w nietypowych, ciekawych, często zaskakujących miejscach takich jak np. dawny „Dom Partii” czy Restauracja „Sofia”. Z okazji małego jubileuszu – piątej edycji festiwalu – „Niewinni czarodzieje” opanują Warszawę na ponad tydzień.
Dowiedz się więcej oglądając całą rozmowę z gościem Czwórki na wideo.

Materiały promocyjne/ŁSz

Czytaj także

Życie bez Boga po czesku

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 15:33
Chciałem dodać otuchy swojej niewierze – mówi Mariusz Szczygieł. W swojej poświęconej Czechom książce dużo uwagi poświęcił ateizmowi naszych południowych sąsiadów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bosak na golasa

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 10:05
W sztuce "Persona. Marilyn" Marcin Bosak występuje nago. – Strasznie się wstydziłem, ale potraktowałem to jak zadanie aktorskie – mówił aktor w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy ma w sobie wariatkę

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2010 11:22
Edyta Olszówka i Lesław Żurek o swych rolach w "Wariatce" na scenie Teatru Bajka.
rozwiń zwiń