Seriale, szkoły artystyczne i cykl modowy - co w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 17:25
Zapraszamy na przedpołudnie z Czwórką. Porozmawiamy m.in o serialach, opowiemy o Dniach Otwartych Drzwi na krakowskiej ASP, oraz sprawdzimy co w modzie. 
Warto słuchać Czwórki
Warto słuchać CzwórkiFoto: shutterstock/Africa Studio

Program rozpoczniemy od przeglądu seriali, na który jak co tydzień zaprasza Kaja Klimek.

W programie nie zabraknie także lektury. O 10.45 usłyszymy "Przygody Sherlocka Holmesa" sir Arthura Conana Doyle’a, w tłumaczeniu Tadeusza Everta. Wybrane przez Teatr Polskiego Radia opowiadania: "Srebrzysta gwiazda", "Stały pacjent", "Ostatnia zagadka", od poniedziałku do piątku czyta Szymon Roszak, aktor Teatru Współczesnego w Warszawie

Po 11.00, w kolejnej odsłonie cyklu Sztuka Młodych wraz z Szymonem Jaworskim wybierzemy się na ASP w Krakowie i opowiemy o programie Dnia Otwartych Drzwi. Odbędzie się on już 2 kwietnia i jest to okazja dla wszystkich uczniów, którzy myślą o studiach artystycznych na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Przeniesiemy się także do ASP w Gdańsku, gdzie 25 marca zaczną się Dni Sztuki, Designu i Kultury. Jak piszą organizatorzy jest to wiosenne spotkanie ze sztuką i projektowaniem. W programie prezentacje Wydziałów, wykłady, spotkania z artystami i projektantami, warsztaty oraz otwarte pracownie.

Zaprosimy także do gdańskiej ASP, gdzie do 31 marca można oglądać wystawę "Kobiety na Akademiach". Ekspozycja zwraca uwagę na obecność kobiet na Akademiach Sztuk Pięknych oraz zadaje pytanie co ich działalność zmieniła w tych uczelniach. Opowiemy także o wystawie "Chirurgiczna robota", którą można oglądać w warszawskiej ASP w Galerii Salon Akademii.

Przed 12.00 w cyklu modowym Ada Janiszewska opowie o nowych trendach. Jak się okazuje w tym sezonie powraca indie look. Pokolenie Z odkrywa styl, który modny był na początku lat 2000. Opowiemy o tym czym się moda tamtych czasów charakteryzowała i jak jest obecnie interpretowana.

Zobacz także:


***

Na audycję "Stacja Kultura" w czwartek (24.03) o godzinie 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

aw

Czytaj także

Seriale online. Co warto obejrzeć w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 19:20
Komedia kryminalna w duchu Agathy Christie, historie słynnych napadów oraz filmowych hitów. O serialach w sieci opowiada Maciej Kędziora z Filmawki. 
rozwiń zwiń