Fisz Emade Tworzywo i burzliwa historia Orła - zacznij z nami wtorek

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2022 12:55
Powiemy o albumie "Drony" zespołu Fisz Emade Tworzywo, ale zaprosimy także na XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW, gdzie przedpremierowo zaprezentowany zostanie polski film "Orzeł. Ostatni patrol" w reżyserii Jacka Bławuta.
Fisz i Emade w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej
Fisz i Emade w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W pierwszej części audycji powiemy o akcji "Bardzo Vinyl" to kolejny wyjątkowy event w Czytelni słów i dźwięków Elektra, który rozpocznie się 27 września. Wernisaż wystawy zdjęć połączony będzie z DJ setem i małymi targami winylowymi. Sprawcą zamieszania jest Beatrice Rossano z Neapolu, która pokazała duszę polskiej i neapolitańskiej społeczności przez winylową soczewkę przy współpracy z ekipą międzynarodowych fotografów (Daniel Rusty, Faustka Lukowska, Federica Limone, Parjanya Sarma, Vincenzo Noletto).

"Bardzo Vinyl to interdyscyplinarny projekt zrodzony z nienasyconej ciekawości odkrywania historii o kluczowych członkach sceny płyt winylowych w Polsce; to spojrzenie od środka w nieopowiedziane narracje z pięknego i tętniącego życiem kraju" - mówią o nim twórcy. 

po godz. 10.40 na naszej antenie po raz kolejny historia mangi i anime. W tej odsłonie "My hero Academia" - to współczesny odpowiednik Naruto, ale w superbohaterskim wydaniu. Obserwujemy losy grupy nastolatków chcących zostać stróżami prawa, aby walczyć po stronie dobra. Każde z nich od urodzenia posiada wyjątkowe moce – poza jednym, który otrzymał niezwykłe umiejętności w bardzo nietypowych okolicznościach. Razem muszą walczyć ze złoczyńcami, którzy mają nieco inne podejście do kwestii używania swoich zdolności.

Źr. KinoŚwiatPl/ORZEŁ. OSTATNI PATROL

Po godz. 10.45 tematem będzie "Spotkanie z historią" i XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW, który wystartuje już 28 września w Gdyni. Przedpremierowy pokaz ukraińskiego filmu "Snajper", gruziński kandydat do Oscara "Brighton 4th", amerykański "Niepokonany" Barry'ego Levinsona, a także przedpremierowe projekcje polskiego filmu "Orzeł. Ostatni patrol" oraz filmu giganta światowej kinematografii Lecha Majewskiego "Brigitte Bardot Cudowna" - to tylko namiastka tego, co czeka nas w czasie czterech intensywnych dni Festiwalu Filmowego NNW. Zaplanowano w sumie 200 wydarzeń i 100 pokazów filmów opowiadających o różnych drogach do wolności. XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW potrwa do 1października w Centrum Filmowym w Gdyni. 

Sprawdź także:

Materiały zaprezentowane podczas konferencji "Odnaleźć Orła" na pokładzie statku szkolno-badawczego Akademii Morskiej Nawigator XXI. w Szczecinie w 2020 roku./fot. PAP/Marcin Bielecki Materiały zaprezentowane podczas konferencji "Odnaleźć Orła" na pokładzie statku szkolno-badawczego Akademii Morskiej Nawigator XXI. w Szczecinie w 2020 roku./fot. PAP/Marcin Bielecki


W drugiej części audycji, po godz. 11.00 w cyklu "Białe Kruki" opowiemy o albumie "Drony" zespołu Fisz Emade Tworzywo.
 To opowieść o samochodach, telefonach, komputerach i dronach - wynalazkach, które ułatwiają życie, ale często wpychają w świat iluzji, neurozy, odrywają od natury, uzależniają, a czasami wręcz zabijają. Produkcja Emade – jak zawsze na najwyższym poziomie. Mariusz Obijalski napisał piękne aranżacje smyczkowe, Marcin Pendowski soczyste riffy basowe, a Michał Sobolewski zgrał wyśmienite sola gitarowe. Teksty Fisza znów długo nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Po godz. 11.40 Kinga Michalska recenzuje książki - tym razem będzie to powieść najpopularniejszego obecnie autora we Francji, Guillaume'a Musso. "Nieznajoma z Sekwany" to emocjonujący thrilller odwołujący się do autentycznej kryminalnej historii z Paryża. Musso w swojej nowej książce bawi się wątkami kulturowymi oraz nawiązuje do greckiej mitologii, umiejętnie zacierając granice między prawda a fikcją.

Zobacz także: 


***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy we wtorek (27.09) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń