Seriale, aktorzy i moda - kulturalny czwartek w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 09:36
Tradycyjnie czwartek w "Stacji Kultura" rozpoczniemy wycieczką w świat seriali. Nie zabraknie też naszego cyklu modowego. Opowiemy również o trzeciej odsłonie Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi, zatytułowanej "Boże Narodzenie Poetów". 
Zapraszamy na Stację kultura
Zapraszamy na "Stację kultura"Foto: Shutterstock.com/mayk.75

Tuż po 10.15 nasze studio odwiedzi Kaja Klimek, która zabierze nas w podróż w serialowy świat. Jak zwykle nie zabraknie najnowszych serialowych hitów z popularnych platform streamingowych. 

W pierwszej godziny audycji opowiemy też o młodych aktorach i świątecznej poezji. 18 grudnia odbędzie się trzecia odsłona Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi, zatytułowana "Boże Narodzenie Poetów". Goście usłyszą wiersze w interpretacji młodych, debiutujących aktorów: Karoliny Bednarek i Bartosza Cwalińskiego. Artystom towarzyszył będzie także, sprawujący opiekę artystyczną nad łódzkim Salonem, Bronisław Maj. Spotkanie wzbogaci świąteczna oprawa muzyczna, o którą zadbają artyści Teatru Muzycznego w Łodzi oraz młodzież z warsztatów wokalnych Totalna Bemolka.

Po 11.05 Ada Janiszewska sprawdzi co słychać w świecie mody. Opowie o jeansach. To Calvin Klein jako pierwszy wprowadził je na wybieg. Ten słynny projektant obchodził niedawno swoje 80. urodziny. Przyjrzymy się również jego najbardziej kultowym projektom

W programie także przybliżymy sylwetkę laureata Nagrody Mediów Narodowych w kategorii Obraz, którym została reżyser filmów dokumentalnych i scenarzystka Maria Dłużewska.

Przed południem przypomnimy także rapowaną poezję Marii Konopnickiej. Utwór "Preludium w Czwórce zarapuje Julka Guest. Artystka wzięła udział w Czwórkowej październikowej akcji "Konopnicka", zorganizowanej z okazji 112. rocznicy śmierci pisarki. 


***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w środę (07.12) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

pj


Zobacz więcej na temat: Czwórka moda serial KULTURA
Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Somebody" - czy powtórzy sukces serialu "Squid Game"?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 13:20
Popularność k-dram już dawno przekroczyła granice Korei i dotarła także do Polski. Jedną z najnowszych produkcji tego nurtu jest serial "Somebody", który może spodobać się fanom "Squid Game".
rozwiń zwiń