Ania Leon i BOKKA łączą siły. Jak zabrzmi "Apocalypse Afterparty"?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 08:58
Ania Leon i BOKKA postanowili połączyć siły. Wspólnie planują trasę koncertową pod hasłem "Apocalypse Afterparty tour".
Bokka to jeden z najbardziej tajemniczych zespołów na polskiej scenie muzycznej
Bokka to jeden z najbardziej tajemniczych zespołów na polskiej scenie muzycznej Foto: PAP/CTK/Jaroslav Ozana

Po godz. 10.15 gościem będzie Ania Leon. To wokalistka, która przeciera w Polsce darkpopowe szlaki - jej mroczne, elektroniczne brzmienia oraz intrygujące, pisane po polsku teksty zwróciły już uwagę wielu słuchaczy. BOKKA zaś jest jednym z ciekawych zjawisk na polskiej scenie. Mają na koncie cztery albumy i dwie nominacje do Fryderyków.

"Apocalypse Afterparty" to także wydany w listopadzie singiel zapowiadający projekt, jak i wciągająca, emocjonująca i alegoryczna wizja świata po apokalipsie, a jednocześnie artystyczne antidotum na niespokojną rzeczywistość. BOKKA i Ania Leon pojawią się w ramach trasy koncertowej w kilku polskich miastach. Apocalypse Afterparty Tour odbędzie się w marcu 2023 roku i w ramach tych koncertów artyści odwiedzą Bydgoszcz, Siemianowice Śląskie, Gdańsk, Białystok oraz Kraków.

Źr., Youtube.pl/KayaxTV

W drugiej części programu, po godz. 11.15, przeniesiemy się do Japonii i sprawdzimy, jak wyglądają tamtejsze programy kulinarne. Jest zupełnie inaczej niż w Polsce. Nie chodzi jedynie o gotowanie i podanie przepisu widzom. Tutaj mają mieć oni przede wszystkim rozrywkę. Dlatego uczestnicy takich programów mają różne zadania w kuchni do zrealizowania, jak przygotowanie potrawy jedynie z produktów, które znajdują się w danej lodówce innego uczestnika. Ma być wesoło, śmiesznie, a przy okazji mamy dostać przepis na azjatyckie danie. 

Po godz. 11.30 tematem będzie premiera monodramu "Ściany" w reżyserii Uli Kijak na podstawie zwycięskiego tekstu Ostapa Junki w konkursie dramaturgicznym "Współdzielimy przestrzeń". "Kiedy masz naście lat i twój świat pęka - masz poważne problemy ze zdrowiem, albo przenosisz się do innego kraju, albo wybucha wojna. Albo wszystko naraz. Kim jesteś przedtem - kim jesteś potem? Czy definiuje cię to, gdzie jesteś, czy to, skąd jesteś? Masz ze sobą plecak, metalowego słonia i zdecydowanie za dużo pytań. Jak się czujesz? I które z tych uczuć możesz otwarcie wyrazić?".

Zobacz także:

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy we wtorek (23.01) po godz. 10.00. Program poprowadzi  Kasia Dydo

kd/kor

Zobacz więcej na temat: Czwórka Japonia podróże
Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń