Del-M będzie sklejać słowa. Co jeszcze w programie warsztatów?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2024 14:00
"Sklejam Słowa" to miejsce, w którym powstają piosenki. Na warsztatach w Ostromecku objawił się talent Darii ze Śląska, w tym roku weźmie w nich udział Del-M, czyli Marcin Jankowski - zwycięzca szóstej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". 
Del-M, Marcin Jankowski, zwycięzca szóstej odsłony Wydaj płytę z Będzie głośno
Del-M, Marcin Jankowski, zwycięzca szóstej odsłony "Wydaj płytę z Będzie głośno!" Foto: Martyna Ogonek/Czwórka
  • Warsztaty "Sklejam Słowa" powstały z myślą o tych, którzy chcą pisać teksty piosenek.
  • Uczestniczką pierwszej odsłony była Daria Ryczek, czyli Daria ze Śląska. W tym roku weźmie w nich udział Del-M - zwycięzca konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". 
  • Warsztaty "Sklejam Słowa" odbędą się w dniach 11-16 marca.
  • W roli trenerów wystąpią m.in. Paulina Przybysz, Łona i Daria ze Śląska.
  • Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 stycznia 2024 roku. 

"Sklejam Słowa" - miejsce przyjazne piosenkom

To wyjątkowe spotkanie prelegentów, mistrzów słowa, współczesnych poetów z uczestnikami, którego celem jest praca nad pisaniem piosenek. Warsztaty "Sklejam Słowa" wymyśliła i organizuje Weronika Serocka, która sama tworzy muzykę. - Bohaterami i bohaterkami warsztatów są wszystkie osoby, które do nas przyjeżdżają i mają odwagę, by pokazać swoje teksty naszej kadrze, a także innym uczestnikom. Tworząc je, myślałam o sobie, sama chciałam z tego korzystać. Teraz jednak za każdym razem na warsztatach jestem w pracy i nie wyciągam z nich tyle, ile bym chciała - wspominała w Czwórce.

Co w programie tegorocznych warsztatów?

Piąta odsłona wydarzenia odbędzie się jak zwykle w Ostromecku. Warsztaty rozpoczną się 11 i potrwają do 16 marca. Tym razem swoją wiedzą z uczestnikami podzielą się:

Zobacz także:

Daria ze Śląska w podwójnej roli

Obecność Darii ze Śląska jest nieprzypadkowa. Autorka jednego z najważniejszych debiutów płytowych 2023 roku - albumu "Tu byłam" - była uczestniczką pierwszych warsztatów i to właśnie tam, utworem "Kill Bill", zaprezentowała się jako solowa artystka. - Za nami już cztery edycje "Sklejam Słowa", ale ostatnio zdałam sobie sprawę, że to nie są już tylko warsztaty tekściarskie - ocenia gość Damiana Sikorskiego. - Przed pierwszą edycją, na potrzeby szerzenia świadomości o tym wydarzeniu, napisałam, że są to ogólnopolskie warsztaty pisania tekstów piosenek, ale dziś to nie tylko to:

  • za nami już dwa koncerty, w których udział wzięli zarówno prelegenci, jak i uczestnicy,
  • kilku uczestników dokonało nagrań debiutanckich utworów. 

Weronika Serocka, organizatorka warsztatów tekściarskich "Sklejam Słowa" - fundatorka nagrody w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" i Damian Sikorski Weronika Serocka, organizatorka warsztatów tekściarskich "Sklejam Słowa" - fundatorka nagrody w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" - i Damian Sikorski

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 stycznia 2024 roku. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 10.01.2024

Godzina emisji: 11.30

kul

Czytaj także

Sara Kordowska to zespół. Nowy album to "Matki wynalazku"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2023 12:18
Sara Kordowska cztery lata temu została laureatką konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno". Już wtedy, podczas premierowego koncertu, podkreśliła, że Sara Kordowska to zespół. Dziś powraca z drugim albumem - "Matki wynalazku". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iga: jestem samoukiem, szkoliłam warsztat, grając na ulicy

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2023 13:40
Krąży po świecie, śpiewa piosenki po polsku, angielski i włosku. Można ją usłyszeć na ulicach różnych miast. Teraz Iga przywiozła swoją muzykę do Polski i nawiązała współpracę z producentem Mateuszem Hulbójem.  
rozwiń zwiń