X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie jest sztuka?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 16:00
W ten weekend sztukę znajdziemy niewątpliwie w 17 stołecznych galeriach w Śródmieściu i okolicach. – Wszędzie będą wernisaże, premierowe wystawy. To będzie spektakularne wydarzenie – opowiada Jakub Banasiak z galerii Kolonie.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fot. sxc.hu

Akcja "Gdzie jest sztuka" będzie trwać w piątkowy wieczór i przez większość soboty. – Kryteria doboru galerii były bardzo płynne a wybór intuicyjny – opowiada Jakub Banasiak. – Ważna była jakość pokazywanej tam sztuki, ale przede wszystkim zaangażowanie prywatnych galerii.

Zdaniem eksperta galerie prywatne bowiem tym różnią się od publicznych, że "są zżyte z artystami, których reprezentują".

Przed nami zatem równocześnie 17 wernisaży z premierowymi pracami. W piątek śródmiejskie galerie otwarte będą od 17 do 22, a w sobotę od 11 do 17. Natomiast galerie praskie otwierają się od 17 do 22. Dziś także otwarcie galerii Starter w nowej siedzibie, która do stolicy przeniosła się z Poznania. Gość "Stacji Kultura" przekonuje, że ta akcje jest także wyrazem profesjonalizacji sceny galerii prywatnych w Polsce. Warszawa na tle kraju nie ma w zasadzie konkurencji, ale już na rynku europejskim musi zabiegać o swoją pozycję i kreować swój wizerunek jako kraju otwartego na sztukę.

Czy galeria może być biznesem? – To nie jest łatwy biznes, ale coraz łatwiejszy. Jest coraz więcej kolekcjonerów prywatnych i instytucje publiczne również są coraz bardziej świadome, że galerie prywatne to jest źródło, z którego bije sztuka, że tu ona się zaczyna – wyjaśnia Jakub Banasiak.

O miejskim szlaku galerii sztuki współczesnej i szczegółach akcji - więcej w dźwięku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzieło Tycjana na Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2011 15:56
- To wyraz wdzięczności za wypożyczenie na wystawę do Włoch "Damy z łasiczką" pędzla Leonarda da Vinci - mówi ambasador Republiki Włoskiej Aldo Mantovani.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucyjne odkrycie: kolor Pompei to efekt gazów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2011 05:10
Legendarna czerwień pompejańska, w której kolorze były pomieszczenia w Pompejach i Herkulanum, to efekt wybuchu Wezuwiusza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raster w nowej siedzibie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 12:42
Wystawa Evy Kotatkovej, czeskiej artystki zainauguruje działalność Galerii Raster w nowej siedzibie.
rozwiń zwiń