Sputnik leci z rosyjską erotyką

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 14:01
- Żonglujemy rosyjskimi tematami - mówi dyrektorka Festiwalu Sputnik. W tym roku do obejrzenia silna reprezentacja filmów erotycznych i kosmicznych z ZSRR.
Audio

Festiwal, który zaczynał jako wydarzenie stołeczne, w tym roku odbywa się w 42 polskich miastach. - Cieszę się, że gramy w miejscach, gdzie nigdy nie było żadnego przeglądu filmowego. Docieramy do ludzi, którym nowe kino rosyjskie kompletnie nie jest znane - mówi w "Stacji Kultura" Małgorzata Szlagowska, dyrektorka Sputnika.

Organizowanie przeglądu filmowego poświęconego kinematografii tylko jednego kraju nie jest proste. Filmy, choć z jednego miejsca, co roku muszą dotyczyć spraw równie intrygujących. W tym roku ciekawie prezentuje się cykl "Rewolucja w kinie rosyjskim", "Ale kosmos!" i "Retrospektywa filmów Andrieja Konczałowskiego" (reżyser odwiedzi Warszawę). W ramach "Małego Sputnika" dzieci mogą obejrzeć m.in. genialną animację "Vinnie Pukh".Jednak festiwalowym hitem pewnie będzie w tym roku przegląd "Rosyjski Eros", czyli erotyka w ZSRR. - Obejrzałam kilkadziesiąt filmów, by w tej kategorii wybrać kilkanaście najlepszych - mówi w Czwórce Szlagowska - Polecam film "Dziwadła i ludzie" o tworzeniu się rynku pornograficznego w Rosji, na początku XX wieku.

W tej kategorii do obejrzenia także film "Tajemniczy jak sierp i młot" "Miłość we troje" (z lat 20!),"Mała Wiera" (w Rosji zobaczyło ją 55 milionów ludzi) i erotyczny musical "Woźnica i król".

Festiwal Sputnik nad Polską rusza w Warszawie 17 listopada, a od 25 dnia bieżącego miesiąca rosyjskie kino jedzie w Polskę.

Film otwarcia? Nagrodzony w tym roku Złotym Lwem w Wenecji "Faust" Aleksandra Sokurowa.usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybitny reżyser rosyjski przyjedzie do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 20:46
Andriej Konczałowski będzie gościem festiwalu filmów rosyjskich "Sputnik nad Polską".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sputnik niedługo wyląduje w Warszawie. Przybędą też rosyjscy kosmonauci

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2011 11:46
Rosyjskie filmy oskarowe, rosyjskie młode kino, rosyjska erotyka a do tego rosyjscy reżyserzy i kosmonauci - tak zapowiada się tegoroczny "Sputnik nad Polską".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moskwa: znany czeczeński poeta zamordowany

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 10:42
Nieznani sprawcy zastrzelili Rusłana Achtachanowa. W ciele poety i działacza kultury znaleziono pięć kul. Jedna z nich trafiła go w głowę.
rozwiń zwiń