Foo Fighters na Zacieraliach?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 15:40
- Mieli grać, ale nie chcieli się rozebrać, więc z nich zrezygnowaliśmy – żartowali w studiu Czwórki organizatorzy warszawskiego festiwalu "poświęconego najwyższej formie wyrazu artystycznego czyli żenadzie".
Audio

Zacieralia stają się już powoli noworoczną warszawską tradycją. Styczniowy festiwal poświęcony artystom z kręgu tzw. "muzyki żenadnej i niepoważnej" w tym roku obchodzi swój mały jubileusz gdyż wystartuje po raz piąty. Z tej okazji impreza po raz pierwszy będzie miała dwudniową odsłonę (6 i 7 stycznia).

- Dotychczas zawsze był komplet ludzi na sali i zawsze się kilkadziesiąt osób nie dostawało się do środka, klub pękał w szwach, stąd pomysł na rozszerzenie festiwalu do dwóch dni – mówili goszczący w studiu Czwórki Krzysiek Radzimski i Andrzej Izdebski, czyli członkowie grupy El Dupa i ojcowie założyciele festiwalu.

W tym roku na Zacieraliach odbywających się tradycyjnie w metalowym klubie Progresja wystąpi 14 zespołów muzycznych i dwa filmowe. Główną gwiazdą festiwalu będzie legendarna grupa Dr Hackenbush.

- Wpisaliśmy ich na plakat zanim się jeszcze dowiedzieli, że grają, oddzwonili, gdyż dowiedzieli się o tym z Internetu, powiedzieli że przyjadą - mówili goście Kuby Kukli.

Goszczący w "Stacji kultura" muzycy wystąpią na festiwalu razem z grupą El Dupa, która zagra w swoim najmocniejszym składzie razem z Kazikiem. Poza nimi na scenie Progresji pojawią się tak zasłużone grupy kabaretowego rocka jak Zacier czy TPN 25.

Więcej na temat festiwalu w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazik Staszewski: Jeszcze w tym roku powstanie nowa płyta KNŻ (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 11:10
Popularny wokalista w najbliższym czasie nie tylko wyruszy w pomarańczową trasę Kultu, ale spędzi też sporo czasu w studiu nagraniowym, o czym opowiedział w czwórkowej audycji "Pod Lupą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Kazika: Jestem już starszym panem (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 00:00
Żywa legenda polskiego rocka i rapu kończy dziś 49 lat. Z tej okazji przypominamy Czwórkową rozmowę z Kazikiem Staszewskim o historii, inspiracjach oraz roli tekstów w muzyce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazik: zasadniczo politykom nie wierzę

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 14:48
- Już dawno sparzyłem się na ich socjotechnicznych chwytach, z których jako człowiek, który spędził 9 lat na wydziale socjologii, zdaję sobie sprawę - mówi muzyk Kazik Staszewski.
rozwiń zwiń