"Sin City", czyli komiks o czułych grzesznikach

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 12:38
To jedna z najlepiej narysowanych serii komiksowych. Własnie ukazał się w Polsce kolejny tom arcydzieła Franka Millera - "Sin City: Do piekła i z powrotem".
Audio

O powodzeniu serii (pierwszy tom ukazał się w 1994 r.) zadecydowały znakomite, mroczne scenariusze. "Sin City" to cykl sensacyjny stworzonny przez genialnego rysownika zza Wielkiej Wody - Franka Millera.

Zdaniem wydawcy Tomasza Kołodziejczaka, ukazujący się właśnie w Polsce tom "Sin City: Do piekła i z powrotem" opowiada o ludziach zepsutych, skorumowanych, a jednocześnie to komiks sentymentalny i bardzo czuły.

- W każdym z tomów oprócz napakowanych mężczyzn wystepują fenomenalne kobiety - mówi w Czwórce Kołodziejczak - Oni w brutalnym świecie miasta grzechu jedyny kawałek normalnego życia odnajdują w miłości.

Miller najsłynniejsze części "Sin City" tworzył tylko w czerni i bieli (to bardzo trudna technika rysownicza). Do tego komiksu wprowadził kolor. - To też najdłuższy komiks z serii - mówi Kołodziejczak - Świat z miasta grzechu jest w nim najpełniej zarysowany. W moim odczuciu każdy z tomów tej serii jest bardzo dobry, ten jest być może najbardziej sentymentalny.

Uwaga! Frank Miller kilkakrotnie odebrał za serię "Sin City" Nagrodą Eisnera, jednym z najbardziej honorowych wyróżnień komiksu.

Posłuchaj całej rozmowy
usc/mat.prasowe

Zobacz więcej na temat: POLSKA pieczeń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komiks wart pół miliona dolarów!

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 09:58
Podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedano kolekcję komiksów za niebagatelną sumę 3,5 milionów dolarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje twórca komiksów Jean Giraud

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 19:42
Artysta - znany także pod pseudonimami Moebius i Gir - zmarł w Paryżu w wieku 73 lat po długiej walce z rakiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncertokomiks - więcej niż koncert, więcej niż komiks

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 13:50
L.U.C nie lubi siedzieć bezczynnie. Ostatnie miesiące poświęcił na stworzenie koncertowej wersji swojej ostatniej płyty "Kosmostumostów". Tym razem zabiera nas do świata komiksu i muzyki!
rozwiń zwiń