Kultura

Koncertokomiks - więcej niż koncert, więcej niż komiks

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 13:50
L.U.C nie lubi siedzieć bezczynnie. Ostatnie miesiące poświęcił na stworzenie koncertowej wersji swojej ostatniej płyty "Kosmostumostów". Tym razem zabiera nas do świata komiksu i muzyki!
Audio
rysunek z Koncertokomiksu
rysunek z KoncertokomiksuFoto: aut. Grzegorz Przybyś

- Bardzo intensywne prace trwały przez 6 miesięcy. Muszę powiedzieć, że była to niezwykła przygoda - przygoda reżyserii komiksu, rysunku, co zresztą od dawna było moim marzeniem. Pracę rozpoczęliśmy z Grzegorzem Przybysiem, rysownikiem, później zaprosiliśmy do współpracy jeszcze trzech innych - tak rozrósł się nasz projekt - opowiadał L.U.C (Łukasz Rostkowski) w Radiowym Domu Kultury.

Ponad 100 zanimowanych ilustracji wypełni koncerty tworząc spójną fabularną przypowieść z puentą. Koncerty prezentować też będą przekrój stylów graficznych - opowiedzą jedną historię poprzez ilustracje 4 rysowników z różnych stron polski - Grzegorza Przybysia, Bartka Stefanowicza, Krzysztofa Bryneckiego i Piotra Michalczyka.

Trasa koncertowa do projektu PLANET L.U.C - Kosmostumostów została opatrzona dodatkowym hasłem - FRUŃ ZA PASJĄ. To bowiem właśnie jest główne przesłanie konceptualnego dzieła L.U.C-a,  które bierze sobie za cel promocję wiary we własne marzenia i zachęcanie do poszukiwania skarbu, który każdy z nas nosi w sobie w postaci powołania, ukrytego talentu oraz pasji. Przypowieść ma pomóc ludziom uwierzyć we własne predyspozycje i motywować do samorealizacji zawodowej i życiowej.

Co ciekawe komiks nawiązując do frazy FRUŃ ZA PASJĄ poprzez swój rozmach ukazuje wielką pasję jego twórców. Stworzenie tego wszystkiego nie byłoby możliwe gdyby nie miejsce akcji przypowieści - Miasto Stumostów, które wspiera wizje swego artysty poprzez mecenat nad projektem. Jak to wszystko razem zaistnieje na scenie?

- Ja zagram z zespołem, za mną wyświetlane będą ilustracje, które czasami opowiadają historie z wykonywanego utworu, a czasami są czymś dodatkowym, zawsze jednak z mini-dramaturgią, którą jako amator próbowałem zawrzeć w tych opowieściach - opisuje L.U.C.

Zapraszamy na koncertokomiksy! Pierwszy z nich 17 marca  w Mieście Stumostów (Wrocław), dokładne informacje mozna znaleźć TU. Zapraszamy także do wysłuchania rozmowy z L.U.C -em oraz do obejrzenia kilku gotowych rysunków w naszej Galerii.

 

as/mat.prasowe

Zobacz więcej na temat: Wrocław MUZYKA koncert
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Jest wyrok. Tintin jednak nie jest rasistą

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 20:11
Bienvenu Mbutu Mondondo z Demokratycznej Republiki Konga, mieszkający w Belgii, w sprawie "Tintina w Kongo" zwrócił się do sądu przed czterema laty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komiks wart pół miliona dolarów!

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 09:58
Podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedano kolekcję komiksów za niebagatelną sumę 3,5 milionów dolarów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sin City", czyli komiks o czułych grzesznikach

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 12:38
To jedna z najlepiej narysowanych serii komiksowych. Własnie ukazał się w Polsce kolejny tom arcydzieła Franka Millera - "Sin City: Do piekła i z powrotem".
rozwiń zwiń