Kompozytor, gitarzysta, znajomy Stinga

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 11:19
Na DVD ukazał się bardzo chwalony przez krytyków film "Wszyscy wygrywają". Muzykę do niego skomponował Lyle Workman, z którym rozmawiał Patrycjusz Tomaszewski.
Audio

"Wszyscy wygrywają" to tragikomiczna opowieść o rozczarowanym życiem prawnikiem, który postanawia zostać trenerem szkolnej drużyny zapaśniczej. Reżyserem filmu jest Thomas McCarthy, a główną rolę gra Paul Giamatti. Za muzykę odpowiedzialny jest Lyle Workman, wcześniej znany ze współpracy z twórcą popularnych komedii Juddem Apatowem.

- Inspiracje przychodzą z każdej strony, nawet z pojedynczego odczucia. Mam 9-letniego syna, który kiedy wejdzie do mojego studia, potrafi wywołać uczucie, które od razu przekładam na muzykę. W przypadku filmów często bodźcem do komponowania są niektóre sceny - tak w rozmowie z Patrycjuszem Tomaszewskim kompozytor opisywał początek swojego procesu twórczego.

Zanim Lyle Workman zaczął pisać muzykę do filmów, był wziętym gitarzystą sesyjnym. Na swoim koncie ma m.in. współpracę z Norą Jones, Sheryl Crow, Shakirą i Stingiem. Z tym ostatnim był nawet na koncercie w Polsce w 2005 roku.

- Sting jest fantastyczny. Hojny, lubi jak jego muzycy wyrażaja się indywidualnie i grają muzykę, tak jak ją czują. To prawdziwy gentleman. Jesteśmy dobrymi znajomymi - zdradził muzyk.

Cała rozmowa z Lylem Workmanem w nagraniu audycji "Stacja Kultura".

pg

Czytaj także

Anna Prus: Nie jestem typem kujonicy w okularach

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 07:55
Swoją ostatnią rolę filmową zagrała w wyświetlanej właśnie w kinach komedii "Kac Wawa". Znana jest jednak głównie z "Wojny polsko-ruskiej". Jej największe pasje to, obok filmu, teatr i podróże. Gościem "Stacji Kultura" była aktorka Anna Prus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozdano Orły. Zwycięska "Róża"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 12:28
Podczas gali Polskich Nagród Filmowych obraz Wojciecha Smarzowskiego zgarnął aż 7 statuetek. W kategorii najlepszy film pokonał m.in. kandydata do Oscara – "W ciemności” Agnieszki Holland. Na gali była nasza reporterka Kasia Węsierska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda Janusza Morgensterna dla reżysera "Daas"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 15:51
Adrian Panek to pierwszy laureat nagrody "Perspektywa" imienia zmarłego w zeszłym roku Janusza Morgensterna. Reżyser, który zadebiutował filmem "Daas" był gościem "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń