Premiery filmowe: świat wampirów i polska rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 16:35
Najbardziej oczekiwaną premierą filmową tego tygodnia jest kolejna część sagi "Zmierzch", ale na ekranach zobaczymy również mistrzowski pojedynek aktorski w wykonaniu Joaquina Phoenixa i Phillipa Saymour Hoffmana, a także polską perłę: "Mój rower".
Audio
  • Najnowsze premiery filmowe - rozmowa z Jakubem Popieleckim

Zdaniem eksperta, na temat sagi "Zmierzch" wszyscy zdążyli sobie już wyrobić opinię i nie ma sensu zachęcać, bądź zniechęcać do wyprawy do kina.

W przypadku części "Przed świtem" fabuła jest prosta: Bella zostaje wampirem i matką, lecz niestety grupa wampirów chce zabić ją oraz jej ukochanego.

– Niektórzy czekają na ten film z niecierpliwością, inni obśmiewają jego fanki – mówi Jakub Popielecki, krytyk filmowy z Filmweb.pl. – Natomiast nie można zaprzeczyć, że ta część jest dużo lepsza niż poprzednia. A Kristen Stewart, która w poprzednich częściach wzdychała i rozdziawiała usta, teraz zaczyna grać, potrafi być wyrazista.

Zobacz zwiastun:

 

"Mój rower" to polski film w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. To historia relacji ojców z synami, a bohaterami są trzy pokolenia polskiej rodziny.

– "Mój rower" zabija stereotyp o polskim filmie, który był smutny, przygnębiający i wszystkie akcje rozgrywały się na Śląsku – mówi Popielecki. – Tu mamy Łódź, historia jest mało pouczająca, a dydaktyka nie jest nachalna. Wszystko dzieje się między wierszami.

Zobacz zwiastun:

"Mistrz" w reżyserii Paula Andersona był znakomicie oceniany przez recenzentów.

– To film niejednoznaczny i wielu widzów ma z nim problem – mówi Popielecki. - Fabuła jest tu bowiem najmniej ważna, dużo ważniejsi są bohaterowie, kreowani przez dwóch wybitnych aktorów: Phillipa Saymour Hoffmana oraz Joaquina Phoenixa. Film aktorsko jest wybitny, to prawdziwy pojedynek na miny, a młodszy z bohaterów, Phoenix, zdecydowanie wygrywa.

Zobacz zwiastun:

 (kd)

Czytaj także

Premiery filmowe tygodnia: Tatum rządzi na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 12:00
W tym tygodniu kino maniaków czeka aż 7 filmowych premier! W kinie zobaczymy m.in. historię striptizera, który postanowił odmienić swoje życie, walkę kucharza-tradycjonalisty z nowymi trendami w gastronomii i dwóch policjantów, tępiących nałogi wśród licealistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: Meryl Streep kontra Milla Yovovich

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 16:00
Przy okazji piątku jak zwykle zaglądamy do kin, by sprawdzić, co nowego czeka nas na srebrnym ekranie w przyszłym tygodniu. A będzie się działo: trzy premiery filmowe, m.in. niezapomniana Meryl Streep w obrazie ”Dwoje do poprawki”, a także, "W drodze", czyli film o bitnikach i młodych kontestatorach - gratka dla hipsterów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sędzia Dredd i Oliver Stone powrócili!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 14:38
Fanów kina akcji czeka w tym tygodniu prawdziwa gratka. Na srebrnym ekranie pojawi się bowiem "Dredd" nakręcony w technologii 3D. Miłośnicy bardziej ambitnego kina także znajdą coś dla siebie, udając się chociażby na nowy obraz twórcy "Urodzonych morderców".
rozwiń zwiń