Sędzia Dredd i Oliver Stone powrócili!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 14:38
Fanów kina akcji czeka w tym tygodniu prawdziwa gratka. Na srebrnym ekranie pojawi się bowiem "Dredd" nakręcony w technologii 3D. Miłośnicy bardziej ambitnego kina także znajdą coś dla siebie, udając się chociażby na nowy obraz twórcy "Urodzonych morderców".
Audio
  • Recenzje filmów - rozmowa z Łukaszem Muszyńskim

"Savages", czyli "Ponad bezprawiem" jest ekranizacją powieści Dona Winslowa. Ten film będzie zaskoczeniem dla wszystkich, którzy przyzwyczaili się do "politykowania" Oliviera Stone’a.

- To "powrót do źródeł", bo na samym początku Stone pisał scenariusze do fajnych filmów sensacyjnych, osadzonych w gansterskim światku - mówi Łukasz Muszyński z Filmwebu. - Tym razem oglądamy historię dwóch handlarzy trawką. Jeden zajmuje się hodowlą i finansami, a drugi wkracza z pięścią, gdy kontrahenci unikają płatności.

Bohaterem filmu "Kobieta z piątej dzielnicy" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego jest natomiast pisarz, który po kilku trudnych miesiącach życia przyjeżdża do Paryża. Tam spotyka dwie kobiety. Jedną z nich jest tytułowa bohaterka, Christine Scott-Thomas, a drugą Anna, grana przez Polkę Joannę Kulig. - Nad filmem unosi się mgiełka tajemnicy - opowiada Muszyński. - Tajemnica szybko zostaje jednak rozwiązana. I nagle cała historia, która uwodziła widza, staje się pusta i beznamiętna. Ja żałowałem, że zacząłem ten film oglądać, ale wielu może się on spodobać…

Rozmowa z Joanną Kulig po filmie "Kobieta z piątej dzielnicy"

"Dredd" 3D z legendarnym filmem "Sędzia Dredd" ma jedynie wspólny punkt wyjścia, czyli słynny brytyjski komiks. - Dredd jest policjantem, sędzią i egzekutorem -opowiada Muszyński. - Mieszka w mieście przyszłości, pełnym bandytów rozprowadzających morderczy narkotyk. Ten film przypomina produkcje z lat 80., w których przypakowany główny bohater ma giwerę i dobrze wie, że sprawiedliwość jest po jego stronie.

 

Zobacz więcej na temat: FILM mieszko Paryż finanse
Czytaj także

"Prometeusz" kontra "Obcy"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 16:17
Gdy tylko światem wstrząsnęła wiadomość, że powstaje film "Prometeusz", wszyscy przewidywali, że będzie to prequel "Obcego". Okazało się, że nie do końca tak jest.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trudna droga do "Jesteś Bogiem"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 07:00
Od napisania scenariusza do premiery filmu minęło 8 lat. Maciej Pisuk, scenarzysta filmu przyznaje, że praca nad "Jesteś Bogiem" przypominała trochę robienie filmu kostiumowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Film "Zakochana bez pamięci" miał wyglądać zupełnie inaczej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 06:50
Na początku to Sylvie Testud, reżyserka filmu, miała zagrać w nim główną rolę. Potem dostała ją Juliette Binoche. - Gdyby tak się nie stało, ten film na pewno by nie powstał - twierdzi Testud w rozmowie z reporterem Czwórki.
rozwiń zwiń