X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka XX i XXI wieku to nie tylko malarstwo

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 14:07
Grafika, rysunek, performance, wideo, sztuka przestrzeni publicznej - prace z każdego z tych gatunków znalazły swoje miejsce obok obrazów w nowootwartej Galerii Sztuki XX i XXI wieku w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Audio

Galerii Sztuki XX i XXI wieku w Muzeum Narodowym w Warszawie została oficjalnie otwarta w sobotę.  Z tej okazji do muzeum przybyły tłumy fanów sztuki.

- Ta galeria to próba pokazania całego stulecia sztuki polskiej poprzez wybrane rzeczy, na tyle na ile przestrzeń i zbiory na to pozwalały - mówi Piotr Rypson wicedyrektor muzeum, który przygotowywał Galerię. - Po raz pierwszy w Warszawie tego typu prezentacja ma miejsce. Widz może zobaczyć jak kształtowała się sztuka polska od momentu odrodzenia Rzeczypospolitej, po I wojnie światowej aż do dziś.

W Muzeum prezentowane są obrazy Witkacego, Andrzeja Wróblewskiego, Tamary Łempickiej, Wojciecha Fangora, Jerzego Nowosielskiego etc. Obok prezentowane są prace wykonane w innych technikach. Nie zabrakło prac Zbigniewa Libery, Wilhelma Sasnala czy Oskara Dawickiego.

- Jest tu sporo mediów - to nowość w tej galerii, gdzie dotychczas pokazywano najczęściej malarstwo i rzeźbę, a ja wysunąłem na plan pierwszy też inne techniki - rysunek, grafika, filmy, sztuka wideo, sztuka w przestrzeni publicznej, performance - mówi Piotr Rypson.

W Galerii znajdziemy jedynie sztukę polską, ten wybór spowodowany był przedew szystkim niewielką powieżchnią przeznaczoną na potrzeby ekspozycji. Muzeum przygotowało też niespodziankę - nowoczesny katalog dla posiadaczy smartfonów - dowiedz się, jak to działa słuchając załączonego materiału Olgi Mickiewicz w audycji Kasi Dydo i Kuby Kukli "Stacja Kultura".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apokalipsa w Muzeum Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 17:05
W Muzeum można oglądać zabytki przedstawiające wizje końca świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Burzliwy wiek odcisną piętno na polskiej sztuce"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 10:30
W czwartkowym "Poranku Dwójki" opowiadaliśmy o nowej Galerii Sztuki XX i XXI wieku w Muzeum Narodowym w Warszawie, która zostanie udostępniona publiczności w sobotę.
rozwiń zwiń