Anna Dereszowska: jestem potwornie ambitną zakonnicą

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 15:40
Uznawana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek zamieniła sukienkę na habit i razem z "Siostruniami" rusza w Polskę. U nas Anna Dereszowska zdradza szczegóły tej eskapady.
Audio
  • "Siostrunie" gotowe na wszystko - rozmowa z Anną Dereszowską (Stacja Kultura/Czwórka)
Anna Dereszowska
Anna DereszowskaFoto: Wojciech Kusiński

Pięć niezwykle żywiołowych zakonnic opowiada o o swoim życiu, marzeniach i powołaniu. Wszystko to w niekonwencjonalnej, muzycznej opowieść "Siostrunie" z udziałem Katarzyny Żak, Jolanty Fraszyńskiej, Aleksandry Szwed, Roberta Rozmusa oraz Anny Dereszowskiej: - Nasze zakonnice mają olbrzymie poczucie humoru i wielki dystans do siebie - mówi gość Czwórki. -  Ale siostra Huberta, którą gram, jest potwornie ambitna, a jej najskrytsze marzenie to zostać matką przełożoną.

Tyle, że matka przełożona w Zakonie Małych Sióstr z Hoboken już jest. Na dodatek swoim nierozsądnym zachowaniem doprowadza do katastrofy finansowej i tym samym zmusza swoje podopieczne do największych poświęceń i wyrzeczeń w celu podreperowania budżetu i zdobycia środków na "szczytny cel". Siostrunie jednak okazują się być gotowe na wszystko: - Postanawiamy zorganizować show, w którym zaprezentujemy wszystkie swoje talenty. Szkoda tylko, że nie mamy w czym wybierać - śmieje się aktorka. - Ja stepuję, siostra Leo tańczy, siostra Amnezja śpiewa. A publiczność, mam nadzieję, będzie się nieźle bawić.

Sztuka z powodzeniem od lat grana jest w teatrach na cały świecie. Warszawska premiera odbędzie się 17 czerwca w Teatrze Komedia, potem "Siostrunie" ruszają w Polskę. Jeśli chcesz dowiedzieć się czy zajrzą do Twojego miasta posłuchaj rozmowy z Anną Dereszowską, która była gościem "Stacji Kultura".

kul

Zobacz więcej na temat: Anna Dereszowska Czwórka

Czytaj także

Azerbejdżan: kraina kontrastów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 20:55
Azerbejdżan położony jest na tyle daleko od Polski, że rzadko wybieramy go na wakacyjny cel. Tymczasem to piękny i bardzo zróżnicowany zakątek świata. Czy wiedzieliście na przykład, że Baku to polskie miasto?...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Pazura: zagram w polskiej wersji "Lotu nad kukułczym gniazdem"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 16:03
Jesienią do kin wejdzie francuski hit "Na tropie Marsupilami". W polskiej wersji językowej cwaniaczek Pablito przemówi głosem Cezarego Pazury. Zanim to jednak nastąpi, aktor opowiedział Czwórce o swoich innych artystycznych planach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Slapsticowy "Komisarz Blond"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 14:10
Kto pracuje dla Rosjan, kto dla Amerykanów i co wspólnego z międzynarodową aferą szpiegowską ma Zakon Krzyżacki, biały królik i Pola Negri? Odpowiedź przynosi "Komisarz Blond".
rozwiń zwiń