Królikarnia wystawia Przetwory

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 13:10
Śmieci z koszy na śmieci, przez Przetwory trafią do Królikarni. We wnętrzach wystawowych zaprezentowane zostaną najlepsze prace, które powstały na "Przetworach" w latach 2010-2012.
Audio
  • Monika Brzywczy opowiada o wystawie "Przetworów" w Królikarni (Stacja Kultura/Czwórka)
Królikarnia wystawia Przetwory
Foto: sfu and edits by Ikiwaner/Wikipedia/CC

"Przetwory - czyli rezydencja twórczego recyklingu" od 7 lat zapraszają młodych artystów, by w jednej hali, podczas jednego weekendu, przetwarzali śmieci w nową użyteczną jakość. W tym celu organizatorzy przez 3 miesiące poprzedzające grudniowe przetwory zbierają śmieci, które mogą się nadać do wykonania recyklingowych arcydzieł: butelki pet, szkło, materiały, tkaniny, dętki, elektrośmieci etc.

W tym roku już we wrześniu "Przetwory" zagoszczą w Królikarni. - 1 września robimy przekrojową wystawę "Przetworów", najlepszych projektów, które w ciągu ostatnich trzech lat wygrały "Przetwory", bo co roku przyznajemy nagrody - mówi Monika Brzywczy, organizatorka akcji. - Chemy promować młodych polskich designerów. Najlepsze prace z lat 2010-2012 pokażemy w Królikarni w salach wystawowych. To nobilitacja tych prac - dodaje.

"Przetwory" to wyjątkowe wydarzenie, w ciągu dwóch dni w halach powstają nowe designerskie przedmioty, a publiczność może przyglądać się artystom przy pracy. 8. edycja imprezy już jest w fazie przygotowań.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka przetwory
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-palenie - moda czy szansa na pozbycie się nałogu?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 15:00
Czy e-papieros pomaga palaczom, czy im szkodzi? Czy jest bezpieczny dla osób wokół? - do dziś nie wiadomo. Badania trwają, ale nie wygląda to dobrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żywność kupię bezpośrednio

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 09:00
W audycji "Na cztery ręce" sprawdzimy, jak wydawać mniej pieniędzy na dobre jedzenie.
rozwiń zwiń