Polskie Radio
Section05
przetwory

Dżemy, konfitury, pikle, nalewki . Jak zacząć przygodę z przetworami?

Warto robić przetwory. Nie są one aż tak praco- i czasochłonne jakby się wydawało. Możemy je doprawić do własnego smaku i gustu. Kontrolować ilość cukru czy octu. Zawsze wiemy, co jest w środku. Nie wyjdzie nam też drożej niż w sklepie, pod warunkiem, że nie będziemy porównywać do popularnych produktów niezbyt dobrej jakości - przekonuje autorka poradników Małgorzata Świgoń.
Zobacz więcej na temat:  jedzenie przetwory Daniel Wydrych STYL ŻYCIA

Smaki lata na jesień i zimę. Jaka jest recepta na zdrowe przetwory?

Chociaż przed nami jeszcze kilka tygodni ciepłej i ładnej pogody, warto rozpocząć przygotowania do powoli nadchodzącego, mniej przyjemnego okresu. Korzystając z okazji łatwego dostępu do świeżych oraz sezonowych owoców i warzyw wielu z nas może zacząć robić domowe przetwory, którymi delektować się będziemy zimą. Niemniej jednak, odpowiedni sposób ich przygotowania jest niezwykle ważny, ponieważ może uchronić nas przed groźnymi bakteriami. Czy nie prościej zatem jest kupić dżemy i powidła w sklepie? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z dr inż. Barbarą Groele, technologiem żywności z Krajowej Unii Producentów Soków.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie i dieta przetwory Joanna Neuhoff-Murawska radio dla rodziców radio dla dzieci

Poseł PSL: rolnicy mają powód, żeby protestować

Rolnicy zrzeszeni w AGROUnii protestowali w poniedziałek (28.01) w wielu miejscach w Polsce przeciwko polityce rolnej rządu. Domagali się obrony krajowego rynku i krajowej produkcji. Zapowiedzieli też nasilenie protestów, polegających na blokowaniu dróg lub utrudnianiu ruchu.
Zobacz więcej na temat:  rolnicy protest Jarosław Kaczyński przetwory lotos Polska Grupa Zbrojeniowa wybory Piotr Zgorzelski Polskie Stronnictwo Ludowe POLSKA Krzysztof Grzesiowski