Muzyczny wrzesień i Czarny Koń

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 14:12
Koncert fortepianowy Witolda Lutosławskiego po 25 latach od prawykonania utworu wraca na scenę festiwalu Warszawska Jesień. Tym razem zostanie wykonany przez światowej sławy pianistę Krystiana Zimermana z okazji 100-lecia urodzin kompozytora.
Audio
  • Michał Rakowski, Aktivist, poleca najlepsze imprezy nadchodzących dni (Stacja Kultura/Czwórka)
Witold Lutosławski i Krystian Zimerman
Witold Lutosławski i Krystian Zimerman Foto: Andrzej Glanda/ mat.pras./ Warszawska Jesień/

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" odbywa się już 56. raz. - To jeden z najważniejszych i najstarszych festiwali muzycznych w Polsce - mówi Michał Rakowski z Aktivista. - W programie, obok znakomicie zapowiadającego się koncertu Krystiana Zimermana, wiele wydarzeń, w tym liczne prapremiery - dodaje.
Zupełnie inne rytmy zabrzmią już w piątek (20 września) w Białymstoku, gdzie rozpoczyna się trzecia edycja Original Source Up To Date Festival. Na terenie starego magazynu rezerw wojskowych zagrają m.in. Soulkast, Eprom Live, a wisienką na torcie będzie zespół, który ma już 25 lat - Das EFX. Festiwal poleca sam profesor Jan Miodek.


W Katowicach 20 września rusza trzecia edycja międzynarodowego festiwalu filmowego Ars Independent. - Będziemy mogli zobaczyć kilkadziesiąt filmów, które są bardzo obiecujące. Kilkanaście z nich zawalczy o nagrodę Czarnego Konia - mówi Michał Rakowski. - Wśród nich są  "Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego i "Spotkanie po północy" Yanna Gonzaleza, który opowiada o parze, która wraz ze swoja transeksualną pokojówką urządza seks-imprezę, na które zaprasza kilka osób - opowiada.

W stolicy Wielkopolski, 21 września, w czynnym browarze odbędzie się bardzo kameralny koncert zespołu Hurts - było tylko 200 biletów i każdy z nich można było wygrać na drodze konkursu. W najbliższych dniach (24 września) szykuje się też wspaniała impreza w Warszawie. Na Torwarze wystąpi duet Maklemore.


(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Warszawska Jesień
Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uzależnieni od podróżowania busem

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 09:30
Przejechali dziesięć tysięcy kilometrów dwudziestopięcioletnim Volkswagenem. W ich podróżach nie cel jest ważny, a droga do niego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Neony są jak kolory... działają mocniej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 11:44
- Zorientowałem się, że we Wrocławiu już nie oślepiają mnie neony. Jest ich coraz mniej. Zacząłem więc szukać tych, które jeszcze pozostały, żeby je uratować - mówi Tomasz Kosmalski, kolekcjoner neonów.
rozwiń zwiń