Myslovitz: gra nam się soczyście, cudownie, pięknie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 08:10
Myslovitz gra już 20 lat. Mimo to wielu oczekiwało od nich, by udowodnili, że są tym samym Myslovitzem, że po odejściu Artura Rojka, wciąż tworzą charakterystyczne dla nich brzmienia i teksty. Udało się, czego najlepszym dowodem jest płyta "1.577".
Audio
  • Wojciech Powaga i Michał Kowalonek opowiadają o najnowszej płycie zespołu Myslovitz (Czwórka/Stacja Kultura)
Wojciech Powaga i Michał Kowalonek w Czwórce
Wojciech Powaga i Michał Kowalonek w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

Po zmianach w zespole i blisko 2 latach bez albumu, zespół Myslovitz powrócił z nową płytę "1.577". Wojciech Powaga i Michał Kowalonek przyznają, że praca zespołu nie jest łatwa, m.in. dlatego, że Michał mieszka w Poznaniu i dojeżdża na próby. - Często próbujemy w cztery osoby - mówi Wojtek Powaga. - Praca muzyka wymaga też tego, żeby sam nad sobą pracował - przyznaje Michał Kowalonek. - Tyle ile nad sobą popracujesz, o tyle łatwiej będzie się pracowało w zespole - dodaje. 
Myslovitz właśnie rozpoczęli nową część promocji swojej płyty, związanej z singlem "Telefon". Za realizację teledysku tego utworu odpowiada duet Drobczyk+Kopaniszyn. Muzycy Myslovitz przesłali im zaledwie wstępny pomysł na ten klip. Powstał piękny mini dokument, z życia wzięta historia trzech par.

- Mieliśmy dosyć ciężko - wspomina ostatni czas Wojciech Powaga. - Po 20 latach grania musieliśmy udowadniać, że jesteśmy tym Myslovitzem. Gdy wydaliśmy płytę dostała ona bardzo dobre recenzje i jesteśmy z tego zadowoleni.

Muzycy przez długi czas musieli udowadniać i fanom, i najbliższym, że po odejściu Artura Rojka są tym samym zespołem. - To jest przykre, to jest trudne. Na początku doprowadzało mnie to do "szewskiej pasji" - mówi Powaga. - Wściekałem się. Później przerodziło się to w ogromny garb, ciężar, przez który nie mogłem się otworzyć podczas pisania tekstów - wyjaśnia.

Muzycy Myslovitz zapowiadają, że już za kilka dni wchodzą do studia by pracować nad kolejnym albumem. Tymczasem już 8 listopada będzie można ich usłyszeć w Krakowie.
(pj)

Myslovitz,
Myslovitz, fot. Rafał MilachaZobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Myslovitz

Czytaj także

Koncert Zebry w Czwórce! Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2013 18:30
Niestrudzeni propagatorzy i eksperymentatorzy dubu zagrali w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi herosi polskiego punkrocka

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 10:54
W najbliższym "Rock Bloku" na antenie Czwórki pojawią się Heroes Get Remembered. Polski zespół specjalizujący się w melodyjnym punk rocku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Borzym: nie czytam gazet, żyję w swoim świecie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 11:47
Monika Borzym dzieli swój czas na Polskę i USA. Ale tytuł jej drugie płyty, czyli "My place" odnosi się bardziej do jej… wewnętrznego świata. - Chodzi o komfort psychiczny - przyznaje artystka. - Dzięki temu, że mam wewnętrzny spokój, moim domem staje się właściwie każde miejsce na świecie.
rozwiń zwiń