Premiery filmowe: Hardy jako Mad Max, "Złota dama" Mirren oraz "Taxi Teheran"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 16:35
W ten weekend miłośników kina czeka mnóstwo dobrej zabawy. Wśród premier są "Mad Max" i "Złota Dama" z Hellen Mirren w tytułowej roli.
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński omawia premiery filmowe: "Mad Max: Furz Road", "Złota dama" i "Taxi Teheran" (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz podsumowuje premiery filmowe tydgodnia wraz z krytykuiem Jakubem Popieleckim (Czwórka/Hrapkowidz)
Kadr z filmu Mad Max: Na drodze gniewu
Kadr z filmu "Mad Max: Na drodze gniewu"Foto: mat. pras./źr. www.warnerbros.com/

- Reżyser George Miller uważa, że nowy "Mad Max" to skrzyżowanie sequela, czyli kontynuacji z początkiem serii - mówi Łukasz Muszyński. - Fabuła jest prosta: Max zostaje pojmany przez ludzi nieśmiertelnego Joe, rządzącego garstką ludności, która przetrwała apokalipsę. Max ucieka z rąk imperatora i trafia na Furiosę, graną przez Charlize Theron. Wraz z innymi bohaterami uciekają przez pustynię.

 

Film jest zrealizowany jak najbardziej profesjonalnie, są widowiskowe pościgi, a efekty - zdaniem Muszyńskiego - rzucają na kolana. Krytyk opowiedział także o problemach, jakie mieli producenci filmu m.in. ze znalezieniem aktorów do jego najnoszej części.

W audycji rozmawialiśmy także o kinowych wyznaniach w irańskiej w filmie "Taxi Teheran" i "Złotej damie", czyli opartej na faktach historii Marii Altmann, pochodzącej z rodziny żydowskich uchodźców kobiety, która postanowiła odzyskać rodzinną pamiątkę.

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 22.05.2015

Godzina emisji: 10.00

kd/kul

 

Czytaj także

Justyna Suwała: na plan "Body/Ciało" trafiłam przypadkiem

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 11:38
- Małgorzata Szumowska jest pewna swojej wizji i potrafi egzekwować to, czego chce - mówi Justyna Suwała, która zagrała w filmie "Body/Ciało".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak działa kultura? Cywilizacja to zbiór algorytmów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 14:00
Autorzy filmu "How Culture Works?" przekonują, że jest to przewodnik po lepszym życiu. Jednak ten krótki obraz całkowicie wywraca myślenie o kulturze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zofia Wichłacz: będę bronić mojej bohaterki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 14:40
Zagrała "Biedronkę" w filmie "Miasto 44", teraz można ją zobaczyć w spektaklu warszawskiego Teatru Polonia "Porozmawiajmy po niemiecku". Akcja sztuki także rozgrywa się w czasach II wojny światowej.
rozwiń zwiń