"Everest", "Młodość" i "Więzień labiryntu" - premiery tego tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 15:00
W tym tygodniu na ekrany kin wchodzą: dramat o wyprawie na Mount Everest, nowy film reżysera "Wielkiego piękna" oraz kolejna część "Więźnia labiryntu".
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński o premierach filmowych tego tygodnia (Stacja Kultura/Czwórka)
Everest to historia ludzi, którzy w pogoni za marzeniami zaryzykowali własne życie
"Everest" to historia ludzi, którzy w pogoni za marzeniami zaryzykowali własne życieFoto: Materiały prasowe (fragment plakatu)

"Everest" opowiada o tragicznej historii wyprawy na najwyższy szczyt świata z 1996 roku. Himalaistów zaskoczyła burza, a część ekipy utknęła na szlaku, nie mogąc wrócić do obozu.

Zobacz zwiastun:

Kolejnym filmem, który wchodzi dziś na ekrany kin, jest "Młodość" Paolo Sorrentino, twórcy nagrodzonego Oscarem "Wielkiego piękna" To opowieść o dwóch wielkich artystach w starszym wieku, którzy wypoczywają w luksusowym kurorcie w Szwajcarii i wspominają dawne lata.

Zobacz zwiastun:

"Więzień labiryntu: Próby ognia" to kolejna część cyklu na podstawie powieści Jamesa Dashnera. Akcja filmu rozgrywa się w świecie dotkniętym wielkim kataklizmem. Dla osób uwięzionych w labiryncie znalezienie drogi miało być końcem problemów. Niestety tak się nie stało...

Zobacz zwiastun:

Łukasz Muszyński ocenia najnowsze premiery i opowiada o swoich wrażeniach po powrocie z festiwalu filmowego w Wenecji i ocenia polsko-irlandzki film "11 minut", który wejdzie na ekrany kin w październiku.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 18.09.2015

Godzina emisji: 13.00

mg/kd

Czytaj także

"Bodo" - serial o pierwszym polskim celebrycie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 15:40
W młodego Eugeniusza Bodo wciela się Antoni Królikowski. - W tamtych czasach artyści musieli mieć talent, żeby zasłużyć na popularność. Świat był piękniejszy i czystszy - mówi aktor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dwa Brzegi łączą ludzi kina z widzami

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 12:00
- Nie ma u nas czerwonego dywanu. Jest za to Grażyna Torbicka i bliskie spotkania z mistrzami kina - mówi rzecznik festiwalu Dwa Brzegi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

40. festiwal filmowy w Gdyni okiem młodego jury

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 14:00
Nad morzem trwa właśnie wielkie święto polskiego kina, a filmy - obok profesjonalnych krytyków - oceniają także jurorzy-juniorzy. Co się im podoba?
rozwiń zwiń