Festiwal Łodzią po Wiśle. Wyjątkowe kino

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 08:00
To jedno z ważnych wydarzeń dla twórców skupionych wokół współczesnego kina. Laureatami przeglądu w ciągu ostatnich lat zostali Grzegorz Jaroszuk, Magnus Von Horn, czy Leszek Dawid.
Co zobaczyć będzie można podczas tegorocznej odsłony festiwlu filmowego Łodzią po Wiśle?
Co zobaczyć będzie można podczas tegorocznej odsłony festiwlu filmowego "Łodzią po Wiśle"?Foto: Pixabay.com/Public Domain

- Ideą festiwalu jest prezentacja etiud filmowych, które powstały na przestrzeni ostatniego roku akademickiego w Łódzkiej Szkole Filmowej. W tym roku także pokażemy filmy studentów, w tym te animowane, jak również etiudy operatorskie - mówił szef Festiwalu Krzysztof Brzozowski. Podkreślał, że oprócz tego w stołecznym Kinie Iluzjon będzie można wziąć udział w panelach dyskusyjnych i warsztatach.

W festiwalowym jury zasiądzie m.in. Jan Komasa, reżyser takich filmowych hitów jak "Sala Samobójców", czy "Miasto 44". Impreza rozpocznie się w piątek, 15 kwietnia. W programie zdradzamy, ile filmów będzie można zobaczyć podczas festiwalu, a Krzysztof Brzozowski przekonuje, dlaczego warto wybrać się na te pokazy.

W studiu Czwórki pojawiły się zaś Marta Prus i Klara Kochańska z łódzkiej Filmówki, które opowiadały o znaczeniu festiwalu i o tym, jakie nastroje panują w szkole tuż przed jego otwarciem.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Marta Prus, Klara Kochańska (studentki łódzkiej Filmówki, reżyserki filmów "Ciepło zimno" oraz "Lokatorki", biorących udział w konkursie)

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 10.00

kd

Czytaj także

"Bodo" - serial o pierwszym polskim celebrycie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 15:40
W młodego Eugeniusza Bodo wciela się Antoni Królikowski. - W tamtych czasach artyści musieli mieć talent, żeby zasłużyć na popularność. Świat był piękniejszy i czystszy - mówi aktor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Powrót", "Psy mafii", "Tata kontra tata"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 17:40
W tym tygodniu na ekrany kin wchodzą m. in. skorumpowani policjanci, którzy spiskują z gangsterami, walczący ze sobą ojcowie oraz film, którego polski tytuł, może wprowadzić widzów w błąd.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kino hiszpańskie. "Śmiech czasami przez łzy"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 12:00
- Rok 2015 w hiszpańskim kinie należał do komedii, co pokazuje, że pomimo kryzysu mieszkańcy tego kraju chcą się bawić. Nawet jeśli to oznacza, że oglądają się w krzywym zwierciadle - opowiada współorganizatorka Tygodnia Kina Hiszpańskiego.
rozwiń zwiń