Koszalin. Filmowe miasto debiutów i szczerości widzów

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 12:06
- Emocje przed 35. edycją Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film są ogromne - mówi Anna Serdiukow, rzeczniczka imprezy. - Młodzi twórcy robią dużo filmów, chcą je pokazywać światu, chcą się konfrontować z publicznością
Audio
  • Anna Serdiukow, rzeczniczka festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie opowiada o tej wyjątkowej imprezie debiutantów (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment plakatu tegorocznej 35. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych.
Fragment plakatu tegorocznej 35. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych. Foto: mat.pras.

W tym roku na festiwalu zobaczymy polskie debiuty w dwóch sekcjach konkursowych - długie i krótkie metraże. Trzecia część festiwalu to pozakonkursowe projekcje debiutów zagranicznych.

- W tym roku zaprezentujemy m.in. "Anioła", "Mustanga", "Neonowego byka", "Syna Szawła" czy horror "Widzę, widzę" - prezentuje gość Czwórki. 

Okazuje się, że ludzie chcą przyjeżdżać do Koszalina i poznawać młodych artystów. Anna Serdiukow wyraża nadzieję, że Młodzi i Film to impreza też bliska twórcom, że właśnie w Koszalinie mogą poznać swoją publiczność, a w dyskusji "Szczerość za szczerość" zobaczyć swe ewentualne błędy. 

35. edycją  Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film zaplanowana jest w dniach 20-25 czerwca.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Anna Serdiukow (rzeczniczka prasowa Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie)

Data emisji: 15.06.2016

Godzina emisji: 10.00

pj

Czytaj także

Jak zrobić film w dwie doby i pojechać do Cannes?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 14:00
Na 48 Hour Film Project organizatorzy narzucają ekipom bohatera, rekwizyt, tekst i gatunek, a na tej podstawie uczestnicy w ciągu 48 godzin mają stworzyć film. - Projekt generuje mnóstwo pozytywnej energii - mówi współorganizatorka Aga Sękowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Animator dla małych i dużych miłośników Chorwacji

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 14:22
- Na festiwalu prezentujemy ponad 300 filmów - mówi Patrycjusz Tomaszewski, rzecznik imprezy. - Animator to festiwal nie tylko dla dzieci, choć o nich też nie zapominamy. Postanowiliśmy zadbać o każdego widza.
rozwiń zwiń