Jak zrobić film w dwie doby i pojechać do Cannes?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 14:00
Na 48 Hour Film Project organizatorzy narzucają ekipom bohatera, rekwizyt, tekst i gatunek, a na tej podstawie uczestnicy w ciągu 48 godzin mają stworzyć film. - Projekt generuje mnóstwo pozytywnej energii - mówi współorganizatorka Aga Sękowska.
Audio
  • Aga Sękowska o festiwalu filmowym 48 Hour Film Project (Stacja Kultura/Czwórka)
Jak zrobić film w dwie doby i pojechać do Cannes?
Foto: Pixabay (Domena publiczna)

W tym roku na festiwalu pojawiła się nowość: losuje się karteczkę z dwoma gatunkami filmowymi i należy podjąć decyzję, który z nich wybrać. - Wydawało nam się, że dzięki temu będzie łatwiej, ale okazuje się, że ludzie im więcej mają ograniczeń, tym łatwiej im tworzyć w tak krótkim czasie - przekonuje Sękowska.

Najlepsza polska produkcja pojedzie na światowy finał konkursu w Stanach Zjednoczonych - Filmapalooza 2017 i będzie miała szansę na pokaz w Cannes.

Za nami katowicka edycja festiwalu, która odbyła się w kwietniu, w tym roku jeszcze dwie odsłony tego wydarzenia - we Wrocławiu (10-12 czerwca) i w Warszawie (23-25 września). Imprezie patronuje radiowa Czwórka.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Aga Sękowska (współorganizatorka 48 Hour Film Project)

Data emisji: 1.06.2016

Godzina emisji: 10.30

pj/mg

Czytaj także

Wolontariat na festiwalu w Gdyni - przepustka do kariery

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 12:30
Trzeba kochać kino i lubić ludzi - to wystarczy, żeby zostać wolontariuszem 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Co roku jest kilkuset chętnych, a najlepsi, po studiach, dostają pracę w branży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

40. festiwal filmowy w Gdyni okiem młodego jury

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 14:00
Nad morzem trwa właśnie wielkie święto polskiego kina, a filmy - obok profesjonalnych krytyków - oceniają także jurorzy-juniorzy. Co się im podoba?
rozwiń zwiń
Czytaj także

48 Hour Film Project - zrób film w weekend i jedź do USA

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 13:50
Zasady tego konkursu są niezmienne od lat. Cały film trzeba zrobić w 48 godzin, a wszystko zaczyna się od wylosowania gatunku, bohatera, tekstu, rekwizytu i fragmentu miasta.
rozwiń zwiń