Maciej Stuhr: w "Czerwonym kapitanie" spełniam chłopięce marzenia

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 13:30
- Zaczęło się od kompletu dokumentów, które dostałem na nazwisko Richard Krauz. Z moim zdjęciem i godłem Czechosłowacji. Potem dowiedziałem się, czego tak naprawdę chce ode mnie reżyser Michal Kollár - opowiada Maciej Stuhr, odtwórca głównej roli w "Czerwonym kapitanie".
Audio
  • Maciej Stuhr o roli w nowym filmie zatytułowanym "Czerwony kapitan" (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdaniem krytyków Maciej Stuhr w filmie Czerwony kapitan stworzył jedną z ciekawszych ról w swym dorobku
Zdaniem krytyków Maciej Stuhr w filmie "Czerwony kapitan" stworzył jedną z ciekawszych ról w swym dorobkuFoto: mat. prasowe/Krzysztof Kuczyk/Kino Świat

Postać najpopularniejszego obecnie na Słowacji detektywa stworzył były policjant i autor bestsellerowych kryminałów Dominik Dán. - To jest rola, w którą każdy chłopak chciałby się wcielić. Richard Krauz jest mężczyzną z krwi i kości, goni złych ludzi z pistoletem, wsadza głowę w paszczę lwa, podejmuje dobre decyzje i zawsze ma rację choć jest... żółtodziobem - opowiada aktor.

W trakcie kręcenia zdjęć do "Czerwonego kapitana" oprócz aktorskiego talentu niezwykle przydatne okazało się także hobby Macieja Stura. Było także coś, co spędzało aktorowi sen z powiek i zmuszało go do pracy po godzinach...

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Data emisji: 24.08.2016

Godzina emisji: 10.15

kul/mg

Czytaj także

"Planeta singli". Gwiazdy flirtują w sieci

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 14:20
Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak, Danuta Stenka, a nawet Ewa Błaszczyk - oni wszyscy żyją na "Planecie singli", randkowej aplikacji stworzonej na potrzeby nowej polskiej komedii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: nowy Allen, animacja dla dorosłych i "Mój przyjaciel smok"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 13:00
W ten weekend na ekrany kin wchodzi najnowszy film Woody'ego Allena. A także remake klasycznego filmu Disneya z 1977 roku "Mój przyjaciel smok" oraz "Sausage Party" tylko dla widzów o mocnych nerwach.
rozwiń zwiń