Jarecki w trasie. "To gruby przelot"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 11:30
- W trakcie tras koncertowych dużo fikołków robimy w hotelach. To szalony czas. Zwłaszcza w lecie - opowiada Jarecki i zdradza, jak wygląda jego życie w busie. 
Audio
  • Jarecki o trasach koncertowych, współpracy z Grubsonem i samotni w górach (Stacja Kultura/Czwórka)
Jarecki i Damian Sikorski w studiu Czwórki
Jarecki i Damian Sikorski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

W wakacje Jarecki wydał swoją najnowszą solową płytę "Za wysoko", występuje także jako hypeman u Grubsona. - Jest dwa razy więcej roboty, ale też dwa razy więcej satysfakcji - mówi artysta.


Czytaj także
herbut sikorski 663.jpg
Igor Herbut: na scenie nie ograniczam się

Jarecki przyznaje też, że trasa koncertowa to zwieńczenie wieloetapowego procesu, który zaczyna się w studiu. - W trakcie komponowania w studiu nagraniowym bawimy się jak dzieci. Przy każdym nowym numerze skaczemy pod sufit z radości - opowiada muzyk.

Co dzieje się po koncertach Jareckiego i Grubsona? Jak muzycy wyciszają się? I dlaczego zespół musi być rodziną? O tym m.in. artysta opowiada Damianowi Sikorskiemu

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 7.09.2017

Godzina emisji: 10.36

kul/kh

Czytaj także

The Beatles w trasie i w transie. "Grali non-stop"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 12:50
Pierwszy pełnometrażowy dokument autoryzowany przez członków The Beatles został wydany na DVD. - "The Beatles: Eight a Week - The Touring Years" to kolejny dowód na to, jak wydajny to był zespół. Muzyka towarzyszyła im nie tylko na scenie, ale też poza nią - opowiada producent muzyczny Piotr Łojek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sorry Boys: wciąż mamy potrzebę tworzenia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 12:38
- Właśnie podczas podróży powstały szkice dwóch numerów na naszą pierwszą płytę. Dziś też między koncertami, w busach, czujemy palącą potrzebę pisania – opowiadali Bela Komoszyńska i Tomasz Dąbrowski z Sorry Boys.
rozwiń zwiń