Zygmunt Miłoszewski, literatura, rozmowa i improwizacja

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 10:00
- Cenię sobię sztukę i działania artystyczne, które sprawiają, że ktoś się dobrze bawi i spędza miły wieczór - mówi Zygmunt Miłoszewskim o swoim udziale w projekcie Agnieszki Drotkiewicz "Impro do rozmowy".
Audio
  • Zygmunt Miłoszewski i Agnieszka Drotkiewicz o "Impro do rozmowy" (Czwórka/Stacja Kultura)
Zygmunt Miłoszewski
Zygmunt MiłoszewskiFoto: mat. promocyjne

"Impro do rozmowy" to prowadzona na żywo rozmowa, która służy jako inspiracja do spektaklu, którego przebieg jest improwizowany, wymyślany i grany na bieżąco, na oczach publiczności, bez przygotowanego scenariusza albo przygotowanych bohaterów.

- Moim zdaniem, formuła impro po kilku latach się zużyła, publika przestała przychodzić na te suchary, dlatego improwizatorzy postanowili zrobić coś takiego, żeby to brzmiało lepiej - ocenia Zygmunt Miłoszewski, pisarz, autor kryminalnego cyklu o prokuratorze Teodorze Szackim. - Na tle rozmowy z pisarzami, o literaturze współczesnej wszystko wygląda lepiej i śmieszniej - dodaje.

Czy Zygmunt Miłoszewski ceni sztukę improwizacji? Jak Agnieszka Drotkiewicz ocenia prace pisarza? I czy możliwa jest ich współpraca? O tym w nagraniu audycji.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Kaja Zemła 

Data emisji: 19.04.2018

Godzina emisji: 10.46

pj/kul

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plejada gwiazd światowej literatury na Festiwalu Apostrof

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 17:00
Międzynarodowy Festiwal Apostrof to coś więcej niż święto literatury. Oprócz spotkań ze znanymi pisarzami organizatorzy zapraszają do klubu festiwalowego, w którym będą odbywały się koncerty i wydarzenia specjalne. Będziemy mogli spróbować m.in. kuchni inspirowanej literaturą.
rozwiń zwiń