Antyportrety Michała "Massy" Mąsiora na Cracow Fashion Week

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 16:20
"Antyportrety" to wystawa fotografii artystycznej Michała "Massy" Mąsiora, która jest jednym z głównych punktów programu Cracow Fashion Week, który rozpoczął się w sobotę (9 marca) i potrwa do niedzieli (17 marca).
Audio
  • Zero waste i antyportrety. Rafał Stanowski zaprasza na Cracow Fashion Week (Stacja kultura/Czwórka)
Pokaz ubrań recyklingowych No Waste Show autorstwa studentów krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, w ramach Cracow Fashion Week w Krakowie.
Pokaz ubrań recyklingowych "No Waste Show" autorstwa studentów krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, w ramach Cracow Fashion Week w Krakowie. Foto: Jacek Bednarczyk/PAP

barbie 1200.jpg
Ma 60 lat. Jak ma na imię najsłynniejsza lalka świata?

- Michał ucieka od sztampowych zdjęć, sztampowej mody, której mamy pełno - mówił Rafał Stanowski, dyrektor PR Krakowskich Szkół Artystycznych.

- Na wystawie zobaczymy coś, co twórca nazwał antyportretami. Są zaskakujące. Ich bohaterowie nierzadko "uciekają" z kadru, pokazują ekspresję, której nie spodziewalibyśmy się w fotografii mody - mówił gość Czwórki. - Fani mody i fotografii mody mogą się tą wystawą rozkoszować - zapowiadał.

Jakich artystów, obok Michała Massy Mąsiora zobaczymy w ramach tegorocznego Cracow Fashion Week? Co wydarzy się w trakcie pokazu zamknięcia? W jaki sposób artyści postanowili nawiązać w swoich projektach do filozofii zero waste i ekologii? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Rafał Stanowski (dyrektor PR Krakowskich Szkół Artystycznych)

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 11.14

ac/kd

Czytaj także

Are You A Rebel? O fotografiach, w których słychać muzykę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:20
Jak wyglądała polska scena muzyczna w latach 90.? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na wystawie "Are You A Rebel". -  Zdjęcia Andrzeja Georgiewa są jak migawki. To kadry, które natychmiast przenoszą nas pod scenę - opowiada Karolina Puchała-Rojek, prezeska Fundacji Archeologia Fotografii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zimna wojna - fotografie". Zdjęcia Łukasza Bąka zobaczysz tylko przez cztery dni

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 13:27
W dniu rozdania Oskarów, w Leica 6×7 Gallery otwarta zostanie wystawa "Zimna Wojna - Fotografie". Prace będą dostępne dla zwiedzających tylko przez cztery dni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pomiędzy" - wystawa zdjęć Remiego Uranta

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:14
- Wszystko zaczęło się od przyjaciółki, która musiała musiała opuścić swój kraj z powodów politycznych. Zawsze nosiła przy sobie łańcuszek, który miał dla niej duże znaczenie. Zacząłem zastanawiać się nad przedmiotami, które ludzie opuszczający swoje domy zabierają ze sobą - mówił Remi Urant, autor zdjęć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Poles" fotograficzna próba uchwycenia ducha imprezy

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 14:47
- Zaczęłam imprezować i pojawiło się pytanie, czy to się da powiązać z dorosłością? - mówi Lulu Zubczyńska, autorka projektu "Poles", który jest równocześnie jej pracą magisterską. 
rozwiń zwiń