Mikromusic. Pożegnanie z "Tak mi się nie chce"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 15:16
- "Mikromusic w Starym Maneżu" to jest nasz czwarty album koncertowy, to jakby pożegnanie z albumem studyjnym "Tak mi się nie chce", bo nowy album już w drodze - mówi Natalia Grosiak z Mikromusic. 
Audio
  • Natalia Grosiak opowiada o koncertowym albumie Mikromusic (Stacja Kultura/Czwórka)
Natalia Grosiak z Mikromusic i Damian Sikorski
Natalia Grosiak z Mikromusic i Damian SikorskiFoto: Czwórka/Martyna Ogonek
Renata Przemyk - Kłamiesz  Jacek Sroka 1200.jpg
Renata Przemyk o pracy z Vieniem: nie mogłabym nagrać tego w pojedynkę

- Płyty live nigdy nie są bez błędów i potknięć. Na każdej naszej płycie koncertowej są takie błędy, mniej lub bardziej widoczne - zdradza wokalistka zespołu. - To jest koncert, rzecz żywa i w trakcie koncertu różne czynniki wpływają na nas np. stres, bo wiemy, że jesteśmy nagrywani, niespodziewane zdarzenia, które mogą nas rozproszyć. 

Artystka zdradza, że zarejestrowany w Starym Maneżu koncert był jednym z najgorszych koncertów Mikromusic podczas tej trasy. - Mieliśmy problemy techniczne. Okazało się, że gitara Dawida w odsłuchach ustawiona jest kilka razy głośniej niż cały zespół - zdradza artystka. - Ja poradziłam sobie z tym podczas pierwszej piosenki zmieniając ustawienia w tablecie, Adam męczył się do końca występu - dodaje. 

Natalia Grosiak zwraca uwagę na wyjątkowość miejsca, w którym koncert został zarejestrowany. - Każdy koncert w Starym Maneżu to komfort i przyjemność - podkreśla. - To jedno z najlepszych koncertowych miejsc w Polsce. Wszystko tam się zgadza, ekipa dba o komfort i publiczność. Jest super nagłośnienie, wygodne warunki do oglądania koncertu, wszystko dobrze słychać i widać, jest też estetycznie. Artyści mają do dyspozycji przestronną garderobę, współpracują z przesympatyczną ekipą techniczną - dodaje. 

Mikromusic mają za sobą 7 tłustych koncertowych lat. Natalia Grosiak przyznaje, że tęskniła trochę za przerwą, za wakacjami. - Trzeba uważać o czym się marzy - dodaje z uśmiechem. - Mi na pewno ta przerwa, wywołana izolacją, się przydała. Dziś zespół jest w trakcie prac nad kolejną płytą. Planujemy ją wydać pod koniec września, a singiel "Najlepsza" już w czerwcu. 


ten typ mes 1200.jpg
Ten Typ Mes napisał pamiętnik z czasów dojrzewania na przełomie XX i XXI wieku

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 26.05.2020

Godzina emisji: 11:26

pj

Czytaj także

Muzyka dla maturzystów. Piosenki do powtórek z geografii

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 16:30
Jeśli jest się gwiazdą rocka, to ma się świat na wyciągnięcie ręki. Dlatego w cyklu "Muzyka dla maturzystów" piosenki do powtórek z geografii przygotował Bartek Koziczyński, dziennikarz muzyczny i autor audycji "Rock Blok". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

kidei. Muzyka, która płynie z prostych przyjemności

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 17:00
Współtworzyli Clock Machine i Loko Die, koncertują z Bass Astral x Igo. - W kidei robimy luźne bity i świetnie się bawimy - mówią Jakub Wojtas, Konrad Nikla i Piotr Wykurz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mural Stachury zdobi mury Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 13:13
- Chciałam wniknąć w to, co pan Edward Stachura kochał, w jakim świecie czuł się dobrze - mówi Anna Szejdewik, autorka muralu "Sted" na warszawskiej Pradze Południe. - Zależało mi, żeby pokazać go takiego, spoglądającego na ten nasz świat ze swego świata gór, wolności, dzikości Bieszczad, tego, co sobie umiłował i ukochał najbardziej - dodaje. 
rozwiń zwiń