Cykl na ferie. Muzyka inspiruje - Pharrell Williams

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 16:18
Ferie to dobry czas na realizację muzycznych marzeń. O tym, jak się do tego zabrać opowiada Damian Sikorski - dziennikarz muzyczny i pomysłodawca konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno".
Pharrell Williams na festiwalu muzycznym we Francji w 2015 roku
Pharrell Williams na festiwalu muzycznym we Francji w 2015 rokuFoto: PAP/Abaca/Bakounine

Zobacz także
bass astral igo 1200.jpg
Cykl na ferie. Muzyka, która inspiruje. Bass Astral x Igo

Pharrell Williams odmienia oblicze popu od lat 90 aż do dziś. Bez względu na to, czy występuje sam, w duetach, czy jest producentem, wprowadza nową jakość i "Williamsowy" sznyt. Muzyczną karierę zaczął w szkolnym zespole muzycznym, w którym grał na instrumentach klawiszowych razem z Chadem Hugo. Obaj byli także członkami formacji marszowej, a później założyli założyli zespół The Neptunes.

Posłuchaj
09:30 CZWORKA/Stacja Kultura pharell williams 07.01.2021.mp3 Zainspiruj się Pharrellem Williamsem i zacznij robić muzykę (Stacja Kultura/Czwórka) 

Sprawdź
monika brodka 1200 fot kulik.jpg
Cykl na ferie. Muzyka, która inspiruje. "Granda" Moniki Brodki

W 2013 roku Pharrell Williams zaśpiewał w "Get Lucky" Daft Punk i nagrał z Robinem Thicke "Blurred Lines" oraz - na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu "Minonki" - stworzył piosenkę Happy", do której powstał pierwszy w historii muzyki 24-godzinny wideoklip. - Klip otrzymał nominacje do MTV Video Music Awards w kategoriach Najlepszego męskiego wideo oraz Teledysku roku w 2014 roku. W grudniu Williams został nominowany do siedmiu Nagród Grammy m.in. w kategoriach: Producent roku, Nagranie roku i Najlepszy popowy występ duetu/zespołu - wymienia Damian Sikorski, autor audycji "Będzie głośno". -  Williams jak dotąd sprzedał ponad 100 milionów utworów, produkował hity takim gwiazdom jak Madonna, Snoop Dogg czy The Rolling Stones. Ma na koncie 4 płyty z alt-rockowo-hip-hopową formacją N.E.R.D., jedną z The Neptunes i dwie firmowane własnym nazwiskiem. Jest też dwunastym artystą w historii muzyki, którego dwie piosenki zajmowały kolejno pierwsze i drugie miejsca na listach przebojów.

Pharrell Williams - Happy (1AM) / iamOTHER

Przez całe ferie - od poniedziałku do czwartku - w specjalnym cyklu muzycznym Damian Sikorski opowiada historię powstania zespołów, duetów, teledysków, płyt oraz niecodziennych współprac.

ZOBACZ WIĘCEJ Spędź ferie z Polskim Radiem >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Damian Sikorski

Data emisji: 07.01.2021

Godzina emisji: 11:15

kul

Czytaj także

Rihanna bez filtra. Czy Peter Berg odważy się ją obnażyć?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 14:00
- To artystka, która totalnie wierzy w to, co robi. Wie, czego chce i nieprzypadkowo zdobyła wyjątkową pozycję w świecie sztuk wszelakich. Nic dziwnego, że ludzie chcą o niej robić filmy - mówi dziennikarz muzyczny Marcin Kusy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Baranovski: "Czułe miejsce" opowiada o moim sacrum

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 19:20
"Czułe miejsce" to kolejna po utworach takich jak "Dym", "Luźno" i "Zbiór" zapowiedź debiutanckiej płyty Baranovskiego. Kiedy premiera krążka?
rozwiń zwiń