Poczuj klimat nocnego Berlina

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 13:56
Aktorka Katarzyna Zielińska postanowiła spełnić swoje marzenie i wskrzesić ducha niemieckiego kabaretu z początku XX wieku. Tak powstał "Berlin, czwarta rano”.
Audio


Od połowy kwietnia w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma wystawiana jest sztuka wzorowana na dawnej, mało znanej w Polsce, formie kabaretu berlińskiego.

- To nie jest forma teatralna, z której ludzie wyjdą tylko rozbawieni. Ona ma też wzruszyć – mówiła w Czwórce pomysłodawczyni całego projektu, aktorka Katarzyna Zielińska.

Na spektakl "Berlin, czwarta rano" wyreżyserowany przez Łukasza Czuja, składa się 16 songów napisanych przez najwybitniejszych twórców niemieckiego kabaretu: Friedricha Hollaendra, Miszę Spoliansky’ego, Kurta Tucholskiego. - To są bardzo trudne songi, w których trzeba być bardzo charakterystycznym – opowiadała goszcząca w "Stacji kultura" aktorka, której przyszło się zmierzyć m.in. z legendą gwiazdy niemieckiego kabaretu, piosenkarką Ute Lemper.

Przy okazji tej sztuki Zielińska, która na scenie występuje u boku Kacpra Kuszewskiego i tancerzy Rafała Maseraka i Anny Głogowskiej, zadebiutowała w nowej dla siebie roli producenta przedstawienia. – Nie zawsze teatry spełniają marzenia aktorów odnośnie tego, w czym chcieliby wystąpić, a ja miałam zawsze ochotę, żeby zaśpiewać i zatańczyć piosenki z kabaretu. Parę nocy miałam nieprzespanych, ale na szczęście rachunkowe rzeczy zamknęłam jeszcze przed startem prób - opowiadała.

Sukces przedstawienia zachęcił aktorkę na tyle, iż w przyszłości nie wyklucza wyspecjalizowania się w produkcjach teatralnych. Więcej na temat sztuki "Berlin, czwarta rano" dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Anna Dereszowska: śpiewanie stresuje mnie bardziej niż aktorstwo

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 15:21
Popularna aktorka wzorem wielu swoich koleżanek z branży postanowiła spróbować swych sił jako wokalistka. Na jej debiutanckiej płycie znalazły się przedwojenne przeboje w nowych odświeżonych aranżacjach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brenda Walsh: Nie stać nas na Dorocińskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 19:00
O plusach i minusach pracy w dwunastosobowym zespole opowiedzieli w "Stacji kultura" członkowie jednego z największych składów w polskiej muzyce rozrywkowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ikona kina offowego zadebiutuje na dużym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 14:17
- To nie będzie film dla miłośników popcornu - mówił w Czwórce Bodo Kox, reżyser znany z niezależnych produkcji, który obecnie pracuje nad swoim pierwszym w pełni profesjonalnym filmem zatytułowanym "Dziewczyna z szafy".
rozwiń zwiń