Polskie Radio
Section05
Kacper Kuszewski

"Ildefons. Facet księżycowy" - wyjątkowy muzyczny spektakl w Leśniczówce Pranie

- Jakiś czas temu powstał pomysł, aby dać głos poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, trochę zapomnianej, ale również istotnej i ważnej dla wielu pokoleń. Wszyscy artyści bardzo zaangażowali się w przygotowanie tego koncertu, a dobór współpracowników jest szalenie ważny - mówiła w Dwójce Magdalena Smalara, reżyserka spektaklu muzycznego "Ildefons. Facet księżycowy".
Zobacz więcej na temat:  Konstanty Ildefons Gałczyński Dwójka Paweł Siwek Katarzyna Dąbrowska Kacper Kuszewski Anna Gajewska

Gałczyński w muzycznej odsłonie. Kacper Kuszewski zaprasza na spektakl w Leśniczówce Pranie

- Przede mną bardzo fajny projekt, na który bardzo się cieszę - opowiada Kacper Kuszewski, który wkrótce wystąpi w spektaklu "Ildefons. Facet księżycowy" prezentowanym w Leśniczówce Pranie. W obiekcie, który przez kilka lat stanowił miejsce zamieszkania Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, wystawiony zostanie muzyczny spektakl oparty na twórczości poety.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Kacper Kuszewski muzyka rozrywkowa Konstanty Ildefons Gałczyński

"Ta muzyka jest niezwykła". Kuszewski o spektaklu i Chopinie

- Ta muzyka jest niezwykła. Zabiera nas wszystkich, nie tylko widzów, ale chyba też aktorów, w jakiś inny wymiar. To jest piękna, wspólna podróż - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o spektaklu "Pani Pylińska i sekret Chopina" Kacper Kuszewski. Sztuka zostanie wystawiona na deskach Teatru Polskiego już na początku września.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Fryderyk Chopin Kacper Kuszewski Teatr Polski w Warszawie

Artyści zaśpiewają piosenki Włodzimierza Wysockiego

To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Festiwal Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury na Podkarpaciu to widowisko, łączące w sobie różne formy: od teatru, po fotografię, film i sztuki wizualne. W tym roku wydarzenie poświęcone będzie m.in. nieżyjącemu już rosyjskiemu pieśniarzowi Włodzimierzowi Wysockiemu.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Kacper Kuszewski Włodzimierz Wysocki MUZYKA KULTURA FILM