X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Niedźwiedź, kot i królik" podbijają Francję

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 13:00
W tym komiksie każdy może znaleźć inne zakończenie, zinterpreować go po swojemu. Już w styczniu okazję do takich poszukiwań będą mieli też Francuzi.
Audio
  • Maria i Michał Rostoccy opowiadają o swoim komiksie

"Niedźwiedź, kot i królik" to pierwszy komiks Marii i Michała Rostockich, fantastycznie namalowana opowieść o tajemniczej wyprawie tytułowych zwierząt. Komiks, jeszcze przed premierą, odniósł nie byle jaki sukces: na jego publikację zdecydował się wydawca we Francji.

- Jak tworzyłem tę historię to sam nie wiedziałem, jak ona się skończy - mówi Michał Rostocki. - Z Marią wiele razy dyskutowaliśmy o co chodzi i jakie ma być zakończenie. Doszliśmy do jakiegoś konsensusu - dodaje. - Zamysł był taki, żeby każdy znalazł w tym własną interpretację.

W komiksie tekstu jest bardzo mało, główną rolę grają obrazy Marii. - Michał napisał te historię pod kątem tego, w jaki sposób ja rysuję i żeby to było jak najbardziej zawiłe i tajemnicze. Starałam się temu sprostać - mówi Maria Rostocka.

Michał wymyślił historię i napisał scenariusz. Maria przeniosła ją na kartony, które później stały się planszami komiksu.

Dla kogo jest ten komiks i czy będąc małżeństwem wspólnie pracuje się łatwiej dowiesz się słuchając załączonej rozmowy Kasi Dydo i Kuby Kukli z Rostockimi w "Stacji Kultura".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pysh and Żyski jak Royksopp znad Wisły

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 15:00
To był impuls, żeby zaprosić ich do audycji - przyznają prowadzący audycję. Po prostu Pysh and Żyski robią bezpretensjonalną i profesjonalną muzykę elektroniczną. Na naszym rynku to ciągle jeszcze rzadkość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Murakami jak Beatlesi

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 16:13
Literatura z i o Japonii już od dłuższego czasu szturmuje europejskie rynki wydawnicze i cieszy się coraz większym powodzeniem. A jej niekwestionowanym królem jest Haruki Murakami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zdobyć Oscara za "80 milionów"?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 15:24
"80 milionów" to widowiskowe pościgi fiatem 126 p, nierówna walka opozycji z SB, a przede wszystkim opowieść o ludziach - nie z marmuru i żelaza, tylko z krwi i z kości.
rozwiń zwiń