X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politechnika Wrocławska będzie uczyć nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 10:30
Masz talent do przedmiotów ścisłych i marzy ci się nauka w szkole bez dzwonków? W lutym przyszłego roku rusza nabór do Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej. To będzie zupełnie nowa jakość w systemie polskiej edukacji.
Audio
  • Czy szkoła akademicka będzie alternatywą dla zwykłego gimnazjum? (Czwórka/Poranek OnLine)
Politechnika Wrocławska będzie uczyć nastolatków
Foto: Glow Images/East News

Zespół Szkół Akademickich ma być odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy narzekają na to, że polska szkoła jest mało nowoczesna i nie uczy kreatywnego myślenia. - Do stworzenia tej instytucji przekonało nas nasze doświadczenie w pracy z młodzieżą podczas wielu projektów edukacyjnych - mówi Alicja Benzar, dyrektorka placówki. - Uczniowie są bardzo zainteresowani przedmiotami ścisłymi oraz doświadczeniami i pracą laboratoryjną. Politechnika Wrocławska ma idealne warunki do tego, by uzdolnione dzieci mogły rozwinąć skrzydła.

W planie lekcji znajdzie się zwiększona liczba godzin z: matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz języka angielskiego, zaś głównym celem zajęć dydaktycznych będzie rozwinięcie w uczniach umiejętności obserwacji, eksperymentu, analizy, wyciągania wniosków oraz w rezultacie projektowania własnego doświadczenia. Proces nauczania wpierany będzie poprzez wykorzystanie e-learningu, systemu e-sprawdzianów oraz e-podręczników i multimedialnych pomocy dydaktycznych.

- Nie będzie 45-minutowych lekcji, ani dzwonków. Zajęcia konstruować będziemy tak, żeby najpierw uczniowie zapoznali się z teorią, a później mogli ją wprowadzić w życie - wyjaśnia rozmówczyni Kasi Węsierskiej. - Schemat kształcenia będzie przypominał ten, obowiązujący na uczelni wyższej. Zapraszamy dzieci, którą lubią się uczyć i są gotowe na nowe wyzwania.

W skład Zespołu wchodzić będą: Gimnazjum Akademickie Politechniki Wrocławskiej oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej. Nauka w szkole będzie bezpłatna. Proces rekrutacji rozpocznie się w lutym 2014 roku.

(kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niech czterolatek wie, co to seksualność!

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 15:00
Edukacja seksualna jest potrzebna - w tej kwestii eksperci są zgodni. Wątpliwości pojawiają się, gdy pytamy, od kiedy zacząć uczyć i kto ma być nauczycielem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz pracy? Dokształcaj się i bądź elastyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:00
Od czego zależy sytuacja na rynku pracy? Jak się okazuje nie tylko od poziomu wykształcenia obywateli. - Nacisk powinien być położony także na wysokie kwalifikacje osób po szkołach zawodowych i technikach - mówi Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Taki system świetnie sprawdza się w Niemczech i w Austrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski uczeń - coraz mniej ufny, coraz bardziej samotny!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 10:30
Im mniej przyjaciół masz w dzieciństwie, tym więcej problemów w życiu dorosłym - twierdzą psychologowie. Tymczasem polscy uczniowie niechętnie nawiązują relacje z rówieśnikami i coraz mniej im ufają.
rozwiń zwiń