Politechnika Wrocławska będzie uczyć nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 10:30
Masz talent do przedmiotów ścisłych i marzy ci się nauka w szkole bez dzwonków? W lutym przyszłego roku rusza nabór do Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej. To będzie zupełnie nowa jakość w systemie polskiej edukacji.
Audio
  • Czy szkoła akademicka będzie alternatywą dla zwykłego gimnazjum? (Czwórka/Poranek OnLine)
Politechnika Wrocławska będzie uczyć nastolatków
Foto: Glow Images/East News

Zespół Szkół Akademickich ma być odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy narzekają na to, że polska szkoła jest mało nowoczesna i nie uczy kreatywnego myślenia. - Do stworzenia tej instytucji przekonało nas nasze doświadczenie w pracy z młodzieżą podczas wielu projektów edukacyjnych - mówi Alicja Benzar, dyrektorka placówki. - Uczniowie są bardzo zainteresowani przedmiotami ścisłymi oraz doświadczeniami i pracą laboratoryjną. Politechnika Wrocławska ma idealne warunki do tego, by uzdolnione dzieci mogły rozwinąć skrzydła.

W planie lekcji znajdzie się zwiększona liczba godzin z: matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz języka angielskiego, zaś głównym celem zajęć dydaktycznych będzie rozwinięcie w uczniach umiejętności obserwacji, eksperymentu, analizy, wyciągania wniosków oraz w rezultacie projektowania własnego doświadczenia. Proces nauczania wpierany będzie poprzez wykorzystanie e-learningu, systemu e-sprawdzianów oraz e-podręczników i multimedialnych pomocy dydaktycznych.

- Nie będzie 45-minutowych lekcji, ani dzwonków. Zajęcia konstruować będziemy tak, żeby najpierw uczniowie zapoznali się z teorią, a później mogli ją wprowadzić w życie - wyjaśnia rozmówczyni Kasi Węsierskiej. - Schemat kształcenia będzie przypominał ten, obowiązujący na uczelni wyższej. Zapraszamy dzieci, którą lubią się uczyć i są gotowe na nowe wyzwania.

W skład Zespołu wchodzić będą: Gimnazjum Akademickie Politechniki Wrocławskiej oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej. Nauka w szkole będzie bezpłatna. Proces rekrutacji rozpocznie się w lutym 2014 roku.

(kul)

Czytaj także

Niech czterolatek wie, co to seksualność!

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 15:00
Edukacja seksualna jest potrzebna - w tej kwestii eksperci są zgodni. Wątpliwości pojawiają się, gdy pytamy, od kiedy zacząć uczyć i kto ma być nauczycielem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz pracy? Dokształcaj się i bądź elastyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:00
Od czego zależy sytuacja na rynku pracy? Jak się okazuje nie tylko od poziomu wykształcenia obywateli. - Nacisk powinien być położony także na wysokie kwalifikacje osób po szkołach zawodowych i technikach - mówi Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Taki system świetnie sprawdza się w Niemczech i w Austrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski uczeń - coraz mniej ufny, coraz bardziej samotny!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 10:30
Im mniej przyjaciół masz w dzieciństwie, tym więcej problemów w życiu dorosłym - twierdzą psychologowie. Tymczasem polscy uczniowie niechętnie nawiązują relacje z rówieśnikami i coraz mniej im ufają.
rozwiń zwiń