WOŚP: 35 milionów czerwonych serduszek już czeka na darczyńców

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 11:00
- Jeżeli zbierzemy tyle, ile przed rokiem, czyli ponad 50 mln złotych, to uda nam się zrealizować naprawdę ambitny plan - zapowiada Krzysztof Dobies. W niedzielę staruje 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Audio
  • Jak będzie wyglądać 22. Finał WOŚP opowiada Krzysztof Dobies (Czwórka/Poranek OnLine)
Krzysztof Dobies - rzecznik prasowy Fundacji WOŚP
Krzysztof Dobies - rzecznik prasowy Fundacji WOŚPFoto: Wojciech Kusiński

1700 sztabów w całej Polsce i poza jej granicami, 120 tysięcy wolontariuszy i jeden cel - zebrać jak najwięcej pieniędzy, by kupić specjalistyczny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz zadbać o godną opiekę medyczną seniorów.

- Hasło tegorocznej edycji brzmi "Na ratunek". Zebrane w tarkcie 22. Finału środki przekażemy w te miejsca, do których trafiają dzieci z ciężkimi urazami, często po wypadkach - tłumaczy rzecznik prasowy Fundacji WOŚP - W takiej sytuacji ważna jest szybka i trafna diagnoza oraz właściwe decyzje, co do dalszego leczenia. Żeby lekarz mógł dobrze ocenić sytuację i stan pacjenta, potrzebuje nowoczesnego sprzętu. Dlatego za zebrane pieniądze kupimy m. in. RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne oraz aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler.

WOŚP nie tylko zbiera pieniądze, ale uczy jak ratować ludzi >>>

Po raz drugi w historii Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bedzie mieć też drugiego bohatera - seniora. - Geriatra w Polsce przez ostatnie 25 lat była najbardziej zaniedbanem odziałem medycznym w Polsce - mówi gość "Poranka OnLine". - Ponad dwustu lekarzy o tej specjalizacji na cały kraj, który się starzeje, to zdecydowanie za mało. Dlatego postanowiliśmy zrobić, co w naszej mocy, żeby pomóc i lekarzom, i placówkom.

Wspieramy WOŚP: Licytacja Czwórki <<<

Choć do godziny zero zostało jeszcze kilka dni rozmówca Justyny Dżbik przyznaje, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. - Generalnie wszystkie sztaby w Polsce otrzymały identyfikatory, skarbonki, samoprzylepne czerwone serduszka, w ilości 35 milionów sztuk. Stratujemy w niedzielę, dość wcześnie, bo o 8.45 i gramy do późna w nocy.

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to . m. in. bieg "Policz się z cukrzycą", licytacja złotych serduszek oraz koncert przed Pałacem Kultury i Nauki. W tym roku wystąpią na nim m. in. Audiofeels, Kamil Bednarek, Gooral i Mazowsze, Oddział Zamknięty oraz Piersi.

Ale to nie jedyne atrakcje. - Jurek Owsiak wraz z kumplami wystawili na aukcje swoje pomocne dłonie i temu, kto da najwięcej, umyją naczynia. Nawet najbardziej przypalone tortownice i wytłuszczone blachy - śmieje sie  Dobies. - Są tylko dwa warunki. Po pierwsze - musi to być prywatne mieszkanie, a nie restauracja ani obiekt publiczny. Po drugie - właściciele domu nie mogą wtrącać się w to, jakiej muzyki ekipa sprzątająca będzie słuchać przy zmywaniu.

(kul)

Krzysztof
Krzysztof Dobies z WOŚP i prowadząca "Poranek OnLine" Justyna Dżbik
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Gondek: przebiegniemy cztery pustynie, żeby zrealizować swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 11:25
Cztery maratony na czterech kontynentach, a ich tylko dwóch. Andrzej Gondek i Marek Wikiera mają ambitne postanowienie na nowy rok. Chcą dotrzeć do mety czterech najtrudniejszych pustynnych biegów świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezdomni nie rodzą się na ulicy. Nie udawaj, że ich nie widzisz

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 10:40
"Kloszardem może zostać każdy" - pod tym hasłem na jednym z portali społecznościowych działa profil mający zwrócić naszą uwagę na sytuację ludzi bezdomnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janina Ochojska: "Fala Dobra" ma pomóc dzieciom w Somalii

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 14:00
Chcesz pomóc potrzebującym na święta? Daj się ponieść "Fali Dobra" - akcji Polskiej Akcji Humanitarnej i Pozytywnych Inicjatyw, w której udział wzięły Pierwsza Dama, Anna Komorowska oraz znane osobistości ze świata kultury, sztuki i mediów.
rozwiń zwiń