Polskie Radio
Section05
WOŚP

Owsiak przegrał proces z Pielą. Fala komentarzy w sieci. "Trzeba reagować na te lewackie pomówienia"

"Bardzo się osobiście cieszę. Bardzo" - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zwróciła się do Barbary Pieli - autorki "Plastusiów", która wygrała we wtorek przed sądem z szefem WOŚP, Jerzym Owsiakiem. Wyrok nie jest prawomocny. Skomentował go też pozwany - Jerzy Owsiak.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Owsiak WOŚP sądownictwo POLSKA TVP

Barbara Piela wygrała z szefem WOŚP w sądzie. Zarzucił jej antysemityzm i związek ze śmiercią Pawła Adamowicza

Barbara Piela, autorka słynnych "Plastusiów" - animacji satyrycznej na tematy polityczne - wygrała proces o naruszenie dóbr osobistych z Jerzym Owsiakiem. Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarzucał autorce animacji "faszyzm, antysemityzm i przyczynienie się do śmierci Pawła Adamowicza" - podaje portal tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Jerzy Owsiak WOŚP

TYLKO U NAS Nowe ustalenia ws. zniknięcia wód wokół posiadłości fundacji Owsiaka. WOŚP zignorowała ważną ofertę

Stosunki wodne wokół posiadłości fundacji Jerzego Owsiaka w Szadowie na Pomorzu nie musiały się zmienić. Dotarliśmy do osoby, która twierdzi, że gdy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) kupiła hektarową nieruchomość w 2002 r., otrzymała ofertę nadzoru nad elektrownią. Można było utrzymać poziom wód. Fundacja WOŚP jednak nigdy na propozycje nie odpowiedziała. Elektrownia przestała działać, a woda zniknęła. WOŚP w tej sprawie milczy.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Owsiak WOŚP POLSKA pomorskie wolontariat

TYLKO U NAS Zniknięcie części wód wokół posiadłości fundacji Owsiaka. WOŚP milczy

Wyschła część wód rzeki Liwy, które oplatają posiadłość Fundacji WOŚP na Pomorzu w Szadowie. Zmieniły się stosunki wodne, które utrzymywały się tu od ponad 100 lat. Fundacja Jerzego Owsiaka, choć miała pieniądze, to nie remontowała przez lata należącej do niej elektrowni wodnej gwarantującej m.in. zachowanie wysokiego poziomu wód. W tym roku ponadto wygasło pozwolenie wodno-prawne dla wspomnianej elektrowni. Sprawdzamy, czy są szanse na przywrócenie dawnych stosunków wodnych.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Owsiak WOŚP POLSKA pomorskie ngo woda Kwidzyn

WOŚP: huczne fajerwerki podczas finału. Internauci wytykają hipokryzję Trzaskowskiemu

Podczas finału zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) odpalono liczne fajerwerki, w tym hukowe. Sytuacja ta wywołała poruszenie w internecie. Wiele osób zarzuca organizatorom oraz władzom Warszawy hipokryzję. "Nie wierzę, bo pamiętam, jak jeszcze miesiąc temu sam (prezydent Warszawy Rafał - red.) Trzaskowski  ze swoim psem Bąblem protestował przeciwko fajerwerkom" - napisał na Twitterze Samuel Pereira, szef portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  WOŚP Jurek Owsiak Rafał Trzaskowski Warszawa mazowieckie społeczeństwo POLSKA

Owsiak broni języka nienawiści na Pol'and'Rock. "To my, WOŚP, tworzymy ten festiwal"

W sieci pojawiło się nagranie z festiwalu Pol'and'Rock, na którym artyści zapraszali publiczność do wykrzykiwania wulgaryzmów wymierzonych w PiS. Sytuację skrytykowało wiele osób. Owsiak poinformował,  że rozmawiał z wojewodą Zbigniewem Buguckim. - Panie wojewodo, nie będzie pan tworzył tego festiwalu swoimi opcjami religijnymi czy politycznymi. To my, WOŚP, ten festiwal tworzymy. Nie pan będzie mówił, o czym mają śpiewać artyści i co będzie krzyczeć publiczność - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jurek Owsiak WOŚP polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Woodstock

Tragiczny finał WOŚP w Gdańsku. Świadek przed sądem: nikt nie pilnował wejścia

- Stałam przed sceną i zdziwiło mnie, że nikt nie pilnował wejścia z lewej strony - mówiła w piątek świadek przed sądem w Gdańsku w procesie ws. organizacji w 2019 r. koncertu WOŚP w Gdańsku, podczas którego zaatakowano nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Kobieta widziała, jak prawdopodobnie zamachowiec przeskoczył barierkę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Paweł Adamowicz WOŚP zabójstwo

Ruszył proces ws. organizacji koncertu WOŚP. Oskarżona nie przyznaje się do winy

Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się w piątek proces ws. organizacji w 2019 r. koncertu finałowego WOŚP w Gdańsku, podczas którego zaatakowano prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Dołożyłam wszelkich starań, żeby uczestnicy imprezy nie byli narażeni na cokolwiek złego - oświadczyła współoskarżona b. prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu Agnieszka B.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA WOŚP sąd Gdańsk sądownictwo Paweł Adamowicz

Prof. Domański: postawienie się po jednej stronie w sporze politycznym wchodzi w kolizję z wizją WOŚP

- Może mamy chwilę refleksji, może w ten sposób pan Owsiak reaguje na głosy krytyczne, które nastąpiły po identyfikowaniu się ze Strajkiem Kobiet, w czym może nie byłoby nic złego, gdyby był politykiem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Henryk Domański, politolog. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz Polskie Radio 24 społeczeństwo pandemia POLSKA WOŚP Jerzy Owsiak strajk kobiet