Polskie Radio
Section05
WOŚP

PKW zbada sprawę bilboardów WOŚP. "Nie może być tak, że ktoś zbiera na leczenie dzieci, a pieniądze idą na kampanię"

Państwowa Komisja Wyborcza weźmie pod uwagę nie tylko dokumenty finansowe złożone przez komitety wyborcze, ale także wszelkie dostępne informacje dotyczące ewentualnych naruszeń prawa w tej materii, w tym także te przesłane przez działaczkę społeczną z Łodzi Agnieszkę Wojciechowską van Heukelom, która złożyła zawiadomienie w tej sprawie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania wyborcza polityka WOŚP Państwowa Komisja Wyborcza

Bilbordy WOŚP z podtekstem politycznym. Fundacja przyznaje, że sfinansowano je ze zbiórki

"Koszty kampanii billboardowej są poniesione z pieniędzy zbiórkowych i jest to zgodne z przepisami ustawy o zbiórkach publicznych" - oświadczyła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Facebooku. Billboardy WOŚP budzą kontrowersje ze względu na ich podtekst polityczny - wskazujące na poparcie dla opozycji. PKW została zawiadomiona o możliwości nielegalnego finansowania kampanii wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  WOŚP POLSKA polityka Państwowa Komisja Wyborcza

WOŚP gra dla Tuska? Prof. Ryba: to przeczy celowi, na jaki zbierane są pieniądze

Kampania bilboardowa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartowała na dwa tygodnie przed wyborami. Plakaty z hasłem "Pokonajmy zło. Wygramy" budzą spore kontrowersje. W ich sprawie zostało już wysłane zawiadomienie do PKW o możliwości nielegalnego finansowania kampanii wyborczej. - Po to się robi tego typu billboardy i tego typu skojarzenia, żeby wzmocnić ten antypisowski przekaz Koalicji Obywatelskiej, totalnej opozycji - skomentował w rozmowie z Polskim Radiem prof. Mieczysław Ryba, politolog i historyk z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA WOŚP polityka kampania wyborcza wybory w Polsce Jerzy Owsiak

Kontrowersje wokół billboardów WOŚP. Zawiadomienie do PKW o możliwości nielegalnego finansowania kampanii

Łódzka kandydatka PiS do Sejmu Agnieszka Wojciechowska van Heukelom wysłała do PKW zawiadomienie z prośbą o sprawdzenie, czy billboardy WOŚP z hasłem "Pokonajmy zło. Wygramy" są nielegalnym finansowaniem kampanii wyborczej opozycji. Koszty kampanii są poniesione z pieniędzy zbiórkowych - twierdzi na FB WOŚP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka WOŚP wybory parlamentarne Państwowa Komisja Wyborcza

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Sąd zdecydował ws. właściciela agencji i szefa ochrony imprezy WOŚP

Były właściciel agencji ochrony "Tajfun" - Gracjan Z. i były jej dyrektor - Dariusz S. zostali skazani w procesie dotyczącym niewłaściwej organizacji koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego Stefan W. zadał śmiertelne ciosy nożem prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Pozostali oskarżeni, a więc dwaj policjanci, gdański urzędnik oraz dwie osoby z regionalnego centrum wolontariatu zostali uniewinnieni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Paweł Adamowicz WOŚP pomorskie regiony Gdańsk

Owsiak przegrał proces z Pielą. Fala komentarzy w sieci. "Trzeba reagować na te lewackie pomówienia"

"Bardzo się osobiście cieszę. Bardzo" - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zwróciła się do Barbary Pieli - autorki "Plastusiów", która wygrała we wtorek przed sądem z szefem WOŚP, Jerzym Owsiakiem. Wyrok nie jest prawomocny. Skomentował go też pozwany - Jerzy Owsiak.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Owsiak WOŚP sądownictwo POLSKA TVP

Barbara Piela wygrała z szefem WOŚP w sądzie. Zarzucił jej antysemityzm i związek ze śmiercią Pawła Adamowicza

Barbara Piela, autorka słynnych "Plastusiów" - animacji satyrycznej na tematy polityczne - wygrała proces o naruszenie dóbr osobistych z Jerzym Owsiakiem. Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarzucał autorce animacji "faszyzm, antysemityzm i przyczynienie się do śmierci Pawła Adamowicza" - podaje portal tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Jerzy Owsiak WOŚP

TYLKO U NAS Nowe ustalenia ws. zniknięcia wód wokół posiadłości fundacji Owsiaka. WOŚP zignorowała ważną ofertę

Stosunki wodne wokół posiadłości fundacji Jerzego Owsiaka w Szadowie na Pomorzu nie musiały się zmienić. Dotarliśmy do osoby, która twierdzi, że gdy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) kupiła hektarową nieruchomość w 2002 r., otrzymała ofertę nadzoru nad elektrownią. Można było utrzymać poziom wód. Fundacja WOŚP jednak nigdy na propozycje nie odpowiedziała. Elektrownia przestała działać, a woda zniknęła. WOŚP w tej sprawie milczy.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Owsiak WOŚP POLSKA pomorskie wolontariat

TYLKO U NAS Zniknięcie części wód wokół posiadłości fundacji Owsiaka. WOŚP milczy

Wyschła część wód rzeki Liwy, które oplatają posiadłość Fundacji WOŚP na Pomorzu w Szadowie. Zmieniły się stosunki wodne, które utrzymywały się tu od ponad 100 lat. Fundacja Jerzego Owsiaka, choć miała pieniądze, to nie remontowała przez lata należącej do niej elektrowni wodnej gwarantującej m.in. zachowanie wysokiego poziomu wód. W tym roku ponadto wygasło pozwolenie wodno-prawne dla wspomnianej elektrowni. Sprawdzamy, czy są szanse na przywrócenie dawnych stosunków wodnych.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Owsiak WOŚP POLSKA pomorskie ngo woda Kwidzyn

WOŚP: huczne fajerwerki podczas finału. Internauci wytykają hipokryzję Trzaskowskiemu

Podczas finału zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) odpalono liczne fajerwerki, w tym hukowe. Sytuacja ta wywołała poruszenie w internecie. Wiele osób zarzuca organizatorom oraz władzom Warszawy hipokryzję. "Nie wierzę, bo pamiętam, jak jeszcze miesiąc temu sam (prezydent Warszawy Rafał - red.) Trzaskowski  ze swoim psem Bąblem protestował przeciwko fajerwerkom" - napisał na Twitterze Samuel Pereira, szef portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  WOŚP Jurek Owsiak Rafał Trzaskowski Warszawa mazowieckie społeczeństwo POLSKA