X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skąpy jak... Polak?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 12:10
Polska przekazuje bardzo niskie kwoty na pomoc biedniejszym krajom - wynika z najnowszych statystyk. Czy to jest dziedzina, w której opłaca nam się oszczędzać?
Audio
  • Dlaczego tak mało pomagamy krajom potrzebującym? To kwestia charakteru czy braku pieniędzy? (Czwórka/Poranek OnLine)
Skąpy jak... Polak?
Foto: Glow Images/East News

W 2012 roku, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, polski rząd przekazał biedniejszym krajom na rozwój 11 dolarów.

Dla porównania, statystyczny Szwajcar przekazał niecałe 2 tysiące dolarów, Szwed - 1,5 tysiąca. Nawet pogrążeni od kilku lat w dramatycznym kryzysie Grecy przekazują biedniejszym państwom po 80 dolarów.

- Polska jest stosunkowo nowym krajem w gronie tych, państw, które udzielają pomocy rozwojowej i rzeczywiście nie stać nas na to, żeby wydawać na ten cel jakieś olbrzymie kwoty - twierdzi Artur Gradziuk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. - Natomiast cały czas uczymy się i rozwijamy system pomocy tak, by w przyszłości dorównać innym.

Ważne jest też to, żeby nie traktować pomocy dla biedniejszych krajów w kategoriach czysto charytatywnych. Lepiej, wzorem bogatych państw, uczynić z tego długoterminową inwestycję, w myśl zasady "dziś ja pomogę tobie, jutro ty staniesz się moim partnerem w biznesie".

Polska, podobnie jak pozostałe kraje, ma swoją grupę państw priorytetowych, wybieraną na podstawie różnych kryteriów. Finansowo wspieramy przede wszystkim kraje Partnerstwa Wschodniego, Afganistan i kraje Afryki Wschodniej.

(kul/pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakupy w niedzielę? Tylko do godz. 12.00

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 11:00
Galeria handlowa czy niedziela spędzona w domu? Być może już wkrótce nie będzie takiego dylematu, bo w Polsce coraz głośniej mówi się o zakazie handlu w niedzielę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy upadłość konsumencka oznacza bankructwo?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 11:30
Miały gwarantować spokojną przyszłość, tymczasem dziś spędzają sen z powiek tysiącom polskich rodzin. Kredyty we frankach szwajcarskich dla wielu stały się pułapką bez wyjścia. Z myślą o zadłużonych rząd postanowił popracować nad zmianami w ustawie o upadłości konsumenckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec z rozliczaniem PIT-ów samemu

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 16:30
2014 to ostatni rok, gdy sami będziemy musieli rozliczać swoje PIT-y. Przed nami duże zmiany.
rozwiń zwiń