Dokąd na wakacje? Meksyk to właściwy kierunek

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 10:00
Podróż marzeń to wycieczka, podczas której nic nas nie ogranicza - ani czas, ani pieniądze. To opinia słuchaczy Czwórki. Okazuje się jednak, że wspaniałe wakacje można przeżyć mając zarówno ograniczony budżet, jak i dwa tygodnie urlopu.
Audio
  • Jak przeżyć superwakacje w Meksyku - garść praktycznych porad. Rozmowa z Dorotą Chojnowską, dziennikarką, podróżniczką i miłośniczką Ameryki Łacińskiej (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Targi Turystyczne 2014 w Berlinie - materiał Błażeja Prośniewskiego (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Jaki jest ulubiony sposób na podróżowanie słuchaczy Czwórki? - sonda (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Sposoby na podróżowanie: motocykl, czy autostop? Dokąd jechać: opera w Sydney, czy opuszczona huta w Katowicach? (Czwórka/Poranek OnLine)
Wakacje marzeń
Wakacje marzeńFoto: Glow Images/East News

Każdy z słuchaczy Czwórki ma swój sposób na wakacyjne wojaże. - Wymyślamy wszystko w ostatniej chwili. Na przykład w czwartek przychodzi nam do głowy pomysł, żeby wyjechać, to w piątek już jesteśmy w drodze - mówi jedna z słuchaczek. - My z kolei wszystko planujemy jak najwcześniej, żeby udało się w danym czasie odwiedzić jak najwięcej miejsc - opowiada inna. - Staram się planować, ale to nie zawsze wychodzi - przyznaje kolejna. - Najczęściej po prostu dzwoni jakiś kolega i mówi "znalazłem tanie bilety do Aten". I lecimy. Bo, jeśli planujesz wakacje, to zawsze coś nie wychodzi. Jeśli spędzasz je spontanicznie, wszystko świetnie się udaje.

Są też tacy, dla których nie ważny jest kierunek wyprawy, a… środek lokomocji. - Liczą się dwa kółka, wiatr, piękne widoki i zapachy, które można czuć podczas takiej podróży - mówi motocyklista Kuba. - Warto wybrać jednak miejsce docelowe, w którym jest ciepło i sucho. To właściwie jedyny warunek, który obowiązkowo trzeba spełnić - dodaje ze śmiechem.

Tymczasem od 7 do 9 marca trwają Targi Turystyczne w Berlinie. To jedna z największych i najważniejszych imprez tego typu w Europie. Zdaniem rzecznik prasowej imprezy największym zainteresowaniem odwiedzających cieszą się ciepłe kraje. - Nie ma jednego, najchętniej odwiedzanego przez turystów, kurortu - przyznaje Astrid Zand. - Ludzie stawiają jednak głównie na Turcję, Tunezję i Grecję, a z bardziej odległych wojaży - na Dominikanę czy Meksyk.

Targi turystyczne to dobre miejsce, by wybrać kierunek na letni urlop. Zwłaszcza, że w Berlinie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na tegorocznej imprezie pojawiło się bowiem ponad 10 tys. wystawców z 189 krajów, w tym z Polski. Gościem honorowym imprezy jest Meksyk.

(kd/pj)

Czytaj także

Chorwacja - kraj 1000 wysp i nieprzespanych nocy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 16:00
To jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych podróży. I nie ma w tym nic dziwnego, bo Chorwacja oferuje turystom piękną pogodę, fantastyczną kuchnię i biesiady do białego rana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Floryda - palmy, słońce i... aligatory

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 10:00
Floryda kojarzy się z bogatymi emerytami, którzy postanowili jesień swojego życia spędzić pod palmami, ale ten amerykański stan ma też sporo do zaoferowania turystom w każdym wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwiedź Bhutan zanim pochłonie go zachodnia cywilizacja

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 17:40
- Dziś jeszcze jest ten moment, gdy można jechać do Bhutanu. On jeszcze nie rozczarowuje, choć trudno powiedzieć, co będzie za 10-15 lat - mówi Joanna Gorczyca Pasrija. - Duże miasta i wioski to są dwa różne światy. Na wsiach wciąż widzimy ten kraj sprzed kilkudziesięciu lat.
rozwiń zwiń