Żyć jak Polak z urzędnikiem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 10:26
W środę w "Poranku OnLine" pytanie o to, jak Wam się żyje z urzędnikami.
Ludzka twarz państwowego urzędnika
Ludzka twarz państwowego urzędnikaFoto: Fot.: Glow Images

Ruszyła kampania "Sąd dla obywatela, nie obywatel dla sądu", kolejne urzędy przedłużają godziny pracy, zmieniają wygląd, urzędnicy stają się bardziej otwarci - wszystko po to, by nam, klientom urzędów żyło się lepiej. Czy tak się dzieje? Podyskutujemy o tym w naszym "Temacie dnia". Przy okazji sprawdzimy jak Waszym zdaniem powinien wyglądać urzędnik.

Jest taka gmina w Polsce, która bardzo dokładnie określa styl urzędniczy - "ubiór pracownika w Urzędzie Gminy musi być skromny, schludny, czysty i estetyczny w stonowanej kolorystyce. Niedozwolone jest noszenie ubrań i butów sportowych, przezroczystych ubrań, odkrywających ramiona i plecy oraz zbyt dużych dekoltów, a także noszenie tego samego ubrania dzień po dniu." Sprawdzimy gdzie i dlaczego panują takie konkretne zasady :)

Do tego w naszym cyklu śniadań filmowych zaserwujemy Wam jajka w chlebie z papryką z filmu "Wpływu księżyca" z Cher w roli głównej i sprawdzimy co ciekawego dla młodych projektantów szykują w tym roku organizatorzy Łódź Design.

Zobacz także: Na co warto pójść do kina? <<<

A po godz. 8.00 spotkanie z Waszym ulubionym trenerem osobistym Miłoszem Brzezińskim. Tym razem sprawdzimy jak odróżnić osobę asertywną i pewną siebie od... chama. Jak pokazały wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych aż 68% Polaków uważa się za pewnych siebie. Największą część stanowią mężczyźni (76%). Dodania odwagi potrzebuje spora część Polek- aż 23% uważa się za osoby nieśmiałe. Co Wy na to? Co na to Miłosz? Podyskutujemy!

Zapraszam do słuchania "Poranka OnLine" w środę, 30 kwietnia, już od godz. 6.00!

Justyna Dżbik

Czytaj także

Jak radzić sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 10:00
Proces rekrutacyjny w wielkich korporacjach przebiega nieco inaczej niż w małych firmach. Jest z reguły kilkuetapowy, czasem prowadzony w języku obcym. Warto się do niego przygotować i nie dać się zaskoczyć. Jak to zrobić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kreatywność w cenie bardziej niż doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 14:00
Nie masz pracy? Nie narzekaj, tylko rusz głową i zaimponuj przyszłemu szefowi swoją kreatywnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: warto znać się w wszystkim po trochu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 10:39
Polacy, którzy pracują w branży usługowej, mają kompetencje porównywalne z pracownikami z innych krajów, ale ci zatrudnieni w przemyśle wypadają już znacznie słabiej. Rolnicy natomiast zupełnie źle - wynika z Badania Kompetencji Osób Dorosłych (PIAAC), które przeprowadzono w 24 krajach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prestiżowy zawód? Tokarz, stolarz, ale nie humanista

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 07:00
Humaniści i artyści są przegrani na rynku pracy. 71 procent absolwentów takich kierunków ma poczucie nieprzydatności, jednocześnie w naszym społeczeństwie rośnie szacunek dla wykwalifikowanych robotników, maleje dla lekarzy i przedsiębiorców.
rozwiń zwiń