Ogólnopolski Dzień Spacerowania. Bo spacer to zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 12:00
Spacerowanie to aktywność fizyczna, którą może uprawiać niemal każdy z nas. O tym przekonuje Odeta Moro-Figurska, dziennikarka i szefowa fundacji "Szczęśliwe macierzyństwo", która wspólnie z grupą lekarzy i ekspertów przygotowuje pierwszy Ogólnopolski Dzień Spacerowania.
Audio
  • Odeta Moro-Figurska o pierwszej edycji Ogólnopolskiego Dnia Spacerowania (Czwórka/Poranek OnLine)
Odeta Moro-Figurska w Czwórce
Odeta Moro-Figurska w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Spacerowanie to, wydawałoby się, bardzo banalny sposób uprawiania aktywności. Jak przyznaje Odeta Moro-Figurska okazuje się jednak, że Polacy chodzą "najczęściej tylko do samochodu i z samochodu do biurka, albo do łóżka". A to zdecydowanie za mało.

Dlatego dziennikarka chce nakłonić rodaków, by zaczęli więcej spacerować. - Bieganie nie do końca jest dla wszystkich, a spacerowanie - owszem. Tak naprawdę czy mały, czy duży, czy na dwóch nogach, czy raczkując na czterech - spacerować każdy może - mówi gość "Poranka OnLine".

Inicjatywa ma przypadać 8 czerwca w różnych miastach w kraju: w Warszawie, Zabrzu, Jeleniej Górze, Gdańsku i w Zamościu. Spacerować będzie można po otwartych dla wszystkich parkach, m.in. w stołecznym Wilanowie i zabrzańskim Ogrodzie Botanicznym, do którego wstęp na co dzień jest płatny.

Czytaj także Miłosz Brzeziński: wierzymy w sport, jednak ćwiczymy rzadko <<<

- Chcemy, żeby ta data obecna była w kalendarzu co roku, by utkwiła w pamięci Polaków - mówi Moro-Figurska. - Na razie to tylko kilka miast, ale planujemy już w przyszłym roku zamienić naszą akcję w taką drugą Noc Muzeów, tylko, że w parkach.

Po więcej informacji zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Odetą Moro-Figurską, bądź do obejrzenia wideo ze studia Czwórki.

(kd / ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT zdrowie

Czytaj także

"Chodzenie po Bieszczadach to nie alpinizm"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 08:00
Członkowie Polskiego Klubu Alpejskiego opowiadali w Czwórce jak się przygotować do zdobycia najwyższych szczytów świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerzyści kontra kierowcy - kto wygra bój o miasto?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 12:00
Czego wciąż brakuje rowerzystom w mieście? Okazuje się, że po prostu… miejsc do jeżdżenia. Choć teoretycznie zarówno kierowcy aut, jak i miłośnicy jednośladów przyznają, że ustępują sobie wzajemnie pola i traktują się z szacunkiem, w praktyce bywa zupełnie inaczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport to zdrowie? Nie zawsze...

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 08:00
Choć od dziecka słyszymy, że uprawianie sportu wydłuża życie, poprawia kondycję, ma zbawienny wpływa na zdrowie, okazuje się, że nie zawsze tak jest… - Jesli ktoś zaczyna przygodę ze sportem od zbyt intensywnych ćwiczeń, może dochodzić do poważnych kontuzji - przestrzega Michał Garnys, trener sztuk walki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nigdy nie jest za późno, by zacząć żyć zdrowo

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 12:00
Wiosna rozpoczęła się na dobre. To już więc ostatni dzwonek, by zadbać o swoje zdrowie i wygląd, jeśli nie chcemy, by - gdy będziemy leżeć latem na plaży - ktoś przechodząc wepchnął nas do morza, myśląc, że ratuje wieloryba.
rozwiń zwiń