Kulturystyka może być kobieca

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 10:00
Wydaje się, że dyscyplina sportowa jaką jest kulturystyka, została zdominowana przez mężczyzn. Okazuje się jednak, iż płeć piękna też potrafi ciężko pracować na siłowni, aby wyrzeźbić mięśnie ciała i poddać się ocenie jury.
Audio
  • Czym różni się Fitness Bikini od typowej kulturystyki opowiada zawodniczka - Natalia Huzi (Czwórka/Poranek OnLine)
Ćwiczenia w klubie z trenerem
Ćwiczenia w klubie z treneremFoto: Glow Images/East News

- Fitness Bikini jest najlżejszą kategorią kulturystyki dla kobiet - tłumaczy kulturystka, Natalia Huzi. - Dziewczyny nie muszą mocno rzeźbić swojego ciała. Dla oceniającego zawodzniczki jury liczy się kobiecość, twarz, fryzura, strój i oczywiście to, aby kształt sylwetki był naturalny, a zarazem wysportowany.

Czytaj także: Polacy nie chcą uprawiać sportu?<<<

Zawodniczka dodaje, że żywi się zgodnie ze specjalną dietą i trenuje cztery razy w tygodniu. Na przykład jednego dnia ćwiczy plecy, drugiego klatkę piersiową, trzeciego nogi oraz pośladki, a czwartego barki i ramiona. - To zależy też od tego, którą partię mięśniową mam poprawić - dodaje Natalia Huzi.

Aby dowiedzieć się, dlaczego kulturyści przed zawodami odwadniają swoje organizmy, zapraszamy do wysłuchania całego materiału z audycji "Poranek OnLine".

bc, ac

Czytaj także

Lubimy się męczyć!

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2012 16:04
Stres i czasy, w których żyjemy, wbrew pozorom, sprzyjają aktywności ruchowej i coraz więcej Polaków regularnie uprawia sport. Czwórka sprawdza, dlaczego lubimy się męczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siłownia w domu? To możliwe

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 16:10
Przyszła wiosna, dlatego warto zadbać o kondycję i wygląd naszego ciała. Dla tych, którzy nie mają czasu, albo pieniędzy by chodzić regularnie na siłownię, mamy alternatywę - ćwiczenia w domu. W co warto się zaopatrzyć i jak trenować, by nasze wysiłki były skuteczne - radzi trener personalny Marcin Tylkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy woda może nam zaszkodzić?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 16:00
Polskie powiedzenie głosi, że "dobra woda zdrowia doda". Okazuje się jednak, iż wypita w nadmiarze może nam poważnie zaszkodzić.
rozwiń zwiń