Co to jest gimbaza?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 10:57
W środowym "Poranku OnLine zastanowimy się, czym jest "gimbaza" i jak wygląda życie dzisiejszych gimnazjalistów?
Co to jest gimbaza?
Foto: Glow Images/East News

By opowiedzieć na pytanie, czym jest "gimbaza" posluchamy fragmentów wywiadów z nastoletnimi Polakami, przyjrzymy się także treściom, jakie przekazują oni na swoich videoblogach.

W Czwórkowej sondzie gimnazjaliści odpowiedzą na pytanie, czy sami siebie uważają za przedstawicieli "gimbazy", a także, czy to według nich rzeczywiście jest nagatywne określenie.

O jednej z nowych audycji, która w ramach Jesiennej Ramówki Czwórki pojawi się na naszej antenie, opowie Prowadzący patryk Kuniszewicz.

Na "Poranek OnLine" zapraszamy w środę, 17 września, od godz. 6.00 do 23.00.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gimbaza czy geniusze? Polscy gimnazjaliści są najmądrzejsi w Europie!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 12:00
Wbrew powszechnej opinii polscy gimnazjaliści okazali się być jednymi z najlepszych w przeprowadzanym na całym świecie teście wiedzy 15-latków. Tylko czy to na pewno dowód na to, że polepszyła się jakość naszej edukacji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezerwatywa narzędziem zbrodni?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 14:30
Mimo, że młodzi Polacy coraz wcześniej i coraz mniej świadomie rozpoczynają życie seksualne pojawił się pomysł, żeby rodziców, którzy dbają o ich edukację w tym zakresie, karać grzywną albo... więzieniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokolenie niby stracone, ale za to z jakimi wymaganiami!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 12:00
Nie ma dla nas przyszłości - twierdzą młodzi Polacy, którzy tak źle nie myśleli o sobie od lat. Z badań wynika, że co czwarty maturzysta uważa, że należy do straconego pokolenia. Czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc w szkole. "Agresja uczniów przeniosła się do sieci"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 09:00
Co dziesiąty uczeń w polskich szkołach doświadcza przemocy - wynika z analiz Instytutu Badań Edukacyjnych. Dręczenie kolegów to dziś jednak nie tylko przemoc fizyczna, popychanie, kopanie, bicie. Coraz częściej szkolny mobbing odbywa się w sieci, na przykład przy pomocy serwisów społecznościowych.
rozwiń zwiń